Niks meer missen?
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
UvA begint na zomer met bouw nieuwe ingang ABC-gebouw REC
Foto: Romain Beker
actueel

UvA begint na zomer met bouw nieuwe ingang ABC-gebouw REC

Daniël Hemmer Daniël Hemmer,
12 mei 2026 - 12:00

Vanaf augustus start de UvA met de bouw van een nieuwe entree voor het ABC-gebouw op de Roeterseilandcampus. De extra ingang aan de Valckenierstraat moet de doorstroom verbeteren, looproutes verkorten en het gebouw toegankelijker maken voor studenten, medewerkers en bezoekers.

Het ABC-gebouw krijgt een nieuwe entree. Het gaat om een extra ingang, als aanvulling op de bestaande hoofdingang aan de Nieuwe Achtergracht en de fietsingang aan de Roetersstraat. De nieuwe ingang komt naast de expeditieruimte aan de Valckenierstraat.

 

Volgens de universiteit moet de extra entree ervoor zorgen dat het straks makkelijker en sneller wordt om het gebouw in en uit te gaan. ‘Zo kunnen studenten, medewerkers en bezoekers bijvoorbeeld eenvoudiger lopen van REC V en REC JK naar het hoofdgebouw en de fietsenkelder’, schrijft de UvA. De nieuwe ingang is ook gunstig voor studenten en medewerkers aankomen op de tramhalte op de Sarphatistraat: zij hoeven niet meer om te lopen via Crea of de Roetersstraat.

 

Vergunning

De UvA meldt dat de gemeente Amsterdam de vergunning voor deze ingang inmiddels heeft verleend. Daarmee kan de universiteit verder met de voorbereiding van de werkzaamheden, die in augustus moeten beginnen.

 

Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe ingang klaar zal zijn.

website loading