Ondanks ontregeld treinverkeer en het winterweer gaan colleges en tentamens aan de UvA deze week in principe gewoon door. Andere universiteiten treffen wel maatregelen.
Aan de UvA gaan colleges en tentamens deze week ‘zoveel mogelijk door’, ondanks dat het treinverkeer rondom Amsterdam nog flink ontregeld is door het winterweer. Dit zegt een woordvoerder van de UvA.
Als een specifiek college of een tentamen niet doorgaat, laat de opleiding of docent dat weten aan studenten. Wie door reisproblemen niet op de campus kan komen, kan in overleg met de docent kijken naar de mogelijkheden. Ook medewerkers die niet naar de campus kunnen komen, kunnen overleggen met hun leidinggevende.
Ook voor woensdag 7 januari verwacht de UvA dat het onderwijs zoveel mogelijk doorgaat, meldt een woordvoerder. Als colleges alsnog uitvallen, horen studenten dat via Canvas of hun mail.
De Faculteit Economie en Bedrijfskunde (FEB) meldt dat studenten die door problemen met het openbaar vervoer een tentamen missen, mogelijk in aanmerking komen voor een extra herkansing. Aanwezigheid bij onderwijs is niet verplicht bij de FEB.
Beleid van andere instellingen
De HvA heeft alle lessen vandaag en morgen online verplaatst vanwege het winterweer en de problemen bij het openbaar vervoer. Tentamens gaan echter wel gewoon door op locatie omdat de impact van het annuleren van tentamens vrij groot is, aldus een woordvoerder tegenover blad HvanA. Voor studenten die echt niet kunnen komen, wordt meegedacht over een extra inhaalmoment.
De Vrije Universiteit (VU) heeft gisteren wegens het winterweer een aantal gebouwen eerder dan gebruikelijk gesloten. Vandaag gaan het onderwijs en tentamens gewoon door.
De Universiteit Utrecht (UU) schrapt deze week onderwijs en tentamens op locatie vanwege het winterweer en problemen met het openbaar vervoer door een IT-storing. De universiteit heeft dit besloten omdat onduidelijk is wanneer het openbaar vervoer in de provincie Utrecht weer volledig op gang komt.
Wie in Leiden in de universiteitsbibliotheek wil studeren, moet een of meer dikke truien aantrekken. Daar vindt namelijk op 6 en 7 januari onderhoud plaats aan de verwarmingssystemen waardoor de kachels niet werken.