Niks meer missen?
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief!
Foto: VSA
actueel

Vegan Student Association wil de UvA veranderen

Rowan Meereboer,
18 mei 2020 - 14:42

De Vegan Student Association wil meer zijn dan een plek waar studenten die zich verbonden voelen met de veganistische levensstijl samenkomen. Voorzitter Apolónia Drábová wil ook de UvA veranderen. ‘Bijvoorbeeld dat je bij de koffiemachine ook kunt kiezen voor plantaardige melk, zoals haver- of kokosmelk.’

Wat is de doelstelling van deze studentenvereniging?

‘Deze studentenvereniging is opgezet met twee doelen. Ten eerste willen we een platform bieden voor gelijkgestemden die een passie hebben voor veganisme of zich bezig houden met vraagstukken rond klimaat, duurzaamheid en dierenleed. Ten tweede willen we bijdragen aan het sociaal bewustzijn bij studenten en bij de universiteit over duurzaamheid en dierenleed. De vereniging zal dan ook een kritisch geluid laten horen als het om dit soort zaken gaat. Het gaat niet alleen om veganistisch zijn en veganistisch consumeren, maar ook om de dit te bepleiten aan de universiteit.’

 

Wat kan er wat jou betreft veranderen bij de UvA?

‘We zijn daar nu een verslag van aan het maken zodat we dat later aan de UvA kunnen gaan presenteren. We willen ons sterk maken voor meer opties voor veganisten in de kantines. Bijvoorbeeld dat je bij de koffiemachine ook kunt kiezen voor plantaardige melk, zoals haver- of kokosmelk.’

''We hopen dat onze vereniging geïnteresseerden kan helpen door ze bijvoorbeeld kennis te laten maken met lekkere veganistische gerechten''

Op jullie website stellen jullie dat vegan zijn een levensstijl is. Hoe zou je deze levensstijl omschrijven?

‘Volgens de Vegan Society is veganisme een levensstijl waarin alle vormen van producten zijn uitgesloten die verbonden zijn met het uitbuiten van dieren en dierenleed, uiteraard voor zover dat mogelijk is. Een veganistisch levensstijl is niet voor iedereen makkelijk. We hopen dat onze vereniging geïnteresseerden kan helpen door ze bijvoorbeeld kennis te laten maken met lekkere veganistische gerechten. Het veganistisch zijn gaat niet alleen om melk en eieren, maar ook bijvoorbeeld om honing, en cosmetische producten die op dieren zijn getest. Het gaat er niet alleen om wat je consumeert maar om welke keuzes je maakt in je leven. Ga je als veganist bijvoorbeeld naar een dierentuin als er dieren in te kleine hokken zitten en worden gebruikt voor vermaak?’

 

Wat voor activiteiten willen jullie gaan organiseren?

‘Als alles weer kan, zijn we van plan om bijvoorbeeld veganistische picknicks in de zomer te organiseren, en wekelijkse borrels. Daarnaast willen we ook lezingen organiseren met bijvoorbeeld dierenrechtenactivisten als sprekers. Nu hebben we wat online-evenementen zoals borrels, diners of spelletjesavonden via Zoom.’

 

Is het mogelijk voor vegetariërs en flexitariërs om zich bij de vereniging aan te sluiten?

‘Je hoeft geen veganist te zijn om je aan te sluiten bij de Vegan Student Association. We staan open voor iedereen, ook als je alleen vegetariër bent. Het is dus niet dat we je gaan “testen” of je wel daadwerkelijk veganistisch of vegetarisch bent. Ook staan we open voor mensen die geinteresseerd zijn in de veganistische levensstijl maar wel regelmatig vlees eten. Kortom, iedereen is welkom.