Nieuws / Wajongers runnen Leeuwenkuil

RSS feed

De drie Wajongers van de Leeuwenkuil. Links op de foto Sorbon-baas Jørgen Vestjens. Foto: Tjebbe Venema.

>Coffeecorner in P.C. Hoofthuis gerund door ‘Wajongers’.
>Op deze manier proberen de jongeren opnieuw een weg naar de arbeidsmarkt te vinden.


Maandag 17 januari knipten drie zogenoemde ‘Wajongers’ gezamenlijk het lint door van de nieuwe coffeecorner ‘de Leeuwenkuil’ in het souterrain van het P.C. Hoofthuis. Zij – en een nog afwezige vierde jongere- gaan onder begeleiding van een ervaren Sorbon-medewerker voor een periode van drie maanden achter de bar aan de slag. Daarna wordt bekeken of ze bij Sorbon kunnen blijven werken, of dat ze via een reïntegratiebureau aan ander werk kunnen komen.

Wajongers zijn jong-gehandicapten, die wegens een lichte handicap geen werk kunnen krijgen. Op initiatief van Student In Free Enterprise (SIFE), een door studenten gerunde organisatie die sociaal ondernemerschap stimuleert en initieert, is voor hen de koffiebar als werkplek ingericht. Samen met de UvA, het UWV en het integratiebureau NAH-Reintegratie willen de studenten Wajongers helpen hun weg naar de arbeidsmarkt te vinden.

Marrit Teirlinck (20), student economie en een van de drie verantwoordelijke vrijwilligers van SIFE die het project runt, legt uit: ‘Hier werken vier Wajongers met een lichte psychische problemen, zoals ADHD of een zwakke vorm van autisme. Ze worden gecoacht door een reïntegratiebureau en werken in een veilige omgeving.’ Catharina (31, rechts op de foto) heeft er zin in, zelfs al gaat haar wekker straks om kwart over zes: ‘Het is fijn om eindelijk weer een ritme op te bouwen en een doel te hebben. Ik heb de opleiding schoonheidsspecialiste afgerond, maar heb door persoonlijke omstandigheden twee jaar niet kunnen werken. Dit project geeft me voldoening.’ (LH)

 

Ingedeeld in: Catering, FGw, Studenten, Bestuur,
Geplaatst op 17-01-2011 12:31

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock