Nieuws / Vrijzinnig-liberale Marokkanen niet blij

RSS feed

Het ZMA-pand aan de Plantage Middenlaan 64.

>UvA verkoopt ZMA-pand aan Marokkaanse overheid.
>Die wil er een Marokkaans cultureel centrum in vestigen.


Er is onenigheid ontstaan onder een deel van de liberale Marokkaanse gemeenschap in Amsterdam. Aanleiding is de toekomstige vestiging van een Marokkaans cultureel centrum op het adres Plantage Middenlaan 64. Daar zit nu nog de entomologische afdeling van het Zoölogisch Museum Amsterdam, onderdeel van de UvA. De entomologische collectie gaat de komende maand verhuizen naar Leiden, waardoor het pand leeg komt.

Vooruitlopend daarop heeft de UvA het pand verkocht aan de Marokkaanse overheid, die er na een verbouwing een cultureel centrum wil vestigen naar voorbeeld van het Duitse Goethe Instituut en het Franse Maison Descartes, beide bestuurd vanuit de Duitse respectievelijk Franse rijksoverheid.

 

En daar zit de pijn: liberale Marokkanen zien in het centrum de lange arm van de Marokkaanse rijksoverheid. ‘Elke bemoeienis van Rabat heeft een averechts effect op de zelfstandigheid van Marokkanen in Nederland,’ zei Abdelghafour Ahalli van het Netwerk Vrijzinnige Marokkaanse Nederlanders afgelopen week in het weekblad Elsevier.

Andere Marokkanen, waaronder Nieuw-West stadsdeelvoorzitter Achmed Baâdoud, zijn juist wel voorstander van het centrum. ’Mocht het centrum inderdaad worden gebruikt als lange arm van Rabat, dan amputeren we die arm,’ zei Baâdoud in hetzelfde artikel. (DW)

Ingedeeld in: UvA Vastgoed, ZMA, FNWI, College van Bestuur, Bestuur,
Geplaatst op 18-04-2011 15:16

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock