
>UvA / HvA delegatie met Job Cohen naar China.
>Van der Toorn wil eigenlijk niet een hele week van huis zijn.
Karel van der Toorn in het perscentrum van Schiphol. Foto: Bram Belloni
Voorzitter Karel van der Toorn vetrok zaterdag in de vroege avond voor een week naar China. Burgemeester Job Cohen, Rene Smit (VU), Geert Dales (Inholland) en Ineke van der Linden (HvA) maken ook deel uit van de delegatie.
De reis naar China stond al maanden vast, maar diep in zijn hart zou de voorzitter liever in Amsterdam blijven. De samenwerking met de HvA, die op een aantal vlakken niet goed loopt, noopt de voorzitter eigenlijk om thuis te blijven. Van der Toorn:‘Ik ben eigenlijk niet een echte reiziger en ik vind het op dit moment vrij vervelend om de UvA en de HvA voor een hele week te verlaten. Er gebeurt van alles in onze organisaties en ik wil daar graag bij zijn.’ Van der Toorn vertrok vandaag toch rond de klok van vijf naar China en hij ontkent ook met klem dat er problemen zijn.‘Dat zijn jouw woorden. Bij de UvA lopen de zaken nu redelijk goed en het CvB, dat nu iets meer dan een jaar samen is, raakt goed op elkaar ingespeeld. Bij de HvA is veel meer beweging. Ik heb heel erg de behoefte om daar dicht bij te staan en contact met de mensen te houden en te weten wat er speelt.’
Het doel van de reis is tweeledig. Enerzijds gaat de voorzitter bij bestaande relaties langs omdat Chinezen dat zijns inziens verwachten. Daarnaast is het vooral een netwerkreis.‘Ik ontken niet dat ik ga netwerken. Het is een bijzonder gezelschap vooral omdat mensen uit de cultuurhoek – zoals de directeur van het Rijksmuseum- meegaan. Twee jaar geleden ben ik ook meegeweest en toen is mede de basis gelegd voor de goede relatie tussen de gemeente en de UvA en HvA.’ (JJ)
Op http://www.folia.nl/rubriek/weeklog houdt Karel van der Toorn vanaf aanstaande maandag zijn dagboek bij.
Ingedeeld in: Bestuur, Nieuws,
Geplaatst op 01-11-2008 20:46
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
