
De Bibliotheca Philosophica Hermetica in betere tijden.
>Collectie Joost Ritman is volgens hoogleraar Wouter Hanegraaff verreweg de beste collectie ter wereld op het gebied van de hermetica.
>Collegevoorzitter Van der Toorn wil kijken of er ruimte en geld vrij gemaakt kan worden om een deel van de boeken naar de UvA te halen.
Een deel van de in de Bloemstraat gevestigde Bibliotheca Philosophica Hermetica van de Amsterdamse zakenman Joost Ritman, wordt mogelijk overgenomen door de UvA. De universiteit bekijkt momenteel of er geld vrijgemaakt kan worden voor aankoop van de boeken, meldt Het Parool. Vorig jaar liet de Friesland Bank na een zakelijk conflict beslag leggen op de collectie. Die viel vervolgens in drie delen uiteen: een deel ging naar de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag, twee delen gingen naar verschillende veilinghuizen.
De belangstelling van de UvA gaat volgens Het Parool vooral uit naar het minder kostbare deel van de collectie, de zogenoemde secundaire literatuur. Daarmee zijn vermoedelijk enkele tonnen gemoed. ‘Dat geld hebben we nu niet, maar mogelijk kunnen we daar via fondsenwerving aan komen,’ zegt Van der Toorn. ‘Het zou fantastisch zijn als deze bibliotheek, of in ieder geval een deel daarvan, behouden blijft voor de wetenschap en Amsterdam. We zijn bereid daar in onze bibliotheek ruimte voor beschikbaar te stellen.’ (DW)
Ingedeeld in: Bestuur, Wetenschap, College van Bestuur, FGw,
Geplaatst op 22-04-2011 14:12
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
