Nieuws / UvA en HvA blijven samen

RSS feed

De bestuurlijke fusie en intensieve samenwerking tussen de UvA en HvA blijven intact. Dat zegt HvA-directeur Jeroen Knigge naar aanleiding van de splitsing van de besturen van de Vrije Universiteit en de Hogeschool Windesheim.

‘Je kunt de scheiding tussen de VU en Windesheim zien als een goed huwelijk dat spaak loopt,’ aldus Jeroen Knigge. ‘Hoewel het misschien voor de partners als een verrassing komt, en ook erg vervelend is, hadden wij het al een tijdje zien aankomen. Buitenveldert en Zwolle liggen immers ver uit elkaar, en dat maakt samenwerken niet gemakkelijker.’
Het is een publiek geheim dat het eigenlijk nooit heeft geboterd tussen beide besturen. Bestuurders van de VU kwamen in Zwolle ‘op bezoek’ en andersom. Ze vormden geen geheel. Daarbij heerste er in de geledingen van de universiteit enige weerzin tegen de samenwerking met Windesheim, omdat die de kwaliteit van het onderwijs in gevaar zou brengen. Het bestuur kon die aarzelingen niet helemaal wegnemen. Veel samenwerkingsprojecten kwamen niet goed van de grond.

Volgens Knigge heeft er na de scheiding tussen VU en Windesheim een ‘moment van reflectie’ plaatsgevonden tussen de HvA en UvA. Knigge: ‘Vooralsnog kunnen we het goed met elkaar vinden en is er dus geen reden om uit elkaar te gaan. Ik omschrijf onze relatie als ‘redelijk goed’ en wil graag leren van wat er fout is gegaan bij de VU en Windesheim.’ De komende periode moet er volgens Knigge vooral op zoek worden gegaan naar gezamenlijkheid. ‘We moeten ons afvragen waar de winst zit bij onze samenwerking. Vervolgens moet we niet alleen praten, maar ook durven door te pakken. De HvA en UvA moeten de volgende stap durven te zetten. (JJ/HOP)

 

 

Ingedeeld in: Politiek, Haags nieuws, College van Bestuur, Bestuur, Nieuws,
Geplaatst op 21-08-2008 16:45

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3