Nieuws / Universiteitsjournalistiek in Nijmegen bedreigd

RSS feed

>Nijmeeg universiteitsblad Vox vanaf januari maandelijks in plaats van tweewekelijks.
> Bijbehorende website Voxlog.nl wordt afhankelijk nieuwsmedium.

Vanaf januari 2011 verschijnt het onafhankelijke Nijmeegse universiteitsblad Vox maandelijks in plaats van tweewekelijks. Bovendien zal de bijbehorende website Voxlog.nl  een afhankelijk communicatiekanaal worden, dat zich behalve op studenten ook op medewerkers en buitenstaanders richt. Dat zijn althans de plannen van het hoofd Communicatie, die het College van Bestuur van de Radboud Universiteit naar alle waarschijnlijkheid zal doorvoeren.

Op 14 oktober stapte daarom uit protest de voltallige redactieraad op. Deze raad werd enkele jaren geleden samengesteld uit studenten en  medewerkers en moest toezien op naleving van het redactiestatuut, waarin onder meer de onafhankelijkheid van Vox wordt verzekerd. Maar volgens voormalig raadsvoorzitter Carla van Baalen speelt de redactieraad als gevolg van de plannen ‘praktisch geen rol van betekenis meer(…).’  De redactieraad is van mening dat een maandelijks blad de universitaire gemeenschap niet voldoende van actueel nieuws kan voorzien, en betreurt het dat middels een afhankelijk nieuwsplatform ‘ten principale de onafhankelijkheid van de redactie van Vox wordt losgelaten.’

Vox-hoofdredacteur Chris van der Heijden staat wel achter de plannen van het Nijmeegse CvB, maar hoopt door een gesprek alsnog een onafhankelijk redactiestatuut voor het nieuwe online nieuwsplatform te kunnen afdwingen. De kans daarop is evenwel nihil: als reactie op het vertrek van de redactieraad heeft het CvB alvast een nieuw redactiestatuut doorgevoerd, waarin de medezeggenschap wordt ingeperkt: nu hoeft in het geval van een statuutswijziging de redactieraad niet meer gehoord te worden.

Volgens CvB-woordvoerder Willem Hooglugt kan dat omdat het huidige redactiestatuut, weliswaar al in gebruik sinds 1988, ‘nooit door het CvB is gevalideerd’.  De noodzaak voor een onafhankelijke nieuwssite wordt volgens Hooglugt 'door het CvB niet gevoeld, aangezien ook het huidige Voxlog.nl niet onafhankelijk is en dat nooit tot problemen heeft geleid'. Niettemin meldde het tweede Nijmeegse studentenblad, het Algemeen Nijmeegs Studentenblad (ANS) vorig jaar twee gevallen waarin nieuwsberichten van hoger hand moesten worden verwijderd.

De laatste strohalm voor Vox is de vergadering die het CvB op 8 november met de medezeggenschapsorganen heeft, maar het is de vraag of zij meer gewicht in de schaal kunnen leggen dan de redactieraad. (LH)

Ingedeeld in: landelijk, Studenten, Nieuws,
Geplaatst op 20-10-2010 11:58

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock