Nieuws / Twaalf genomineerden voor UvA-scriptieprijs

RSS feed

>Zevenenzeventig scripties aangemeld voor jaarlijkse UvA Scriptieprijs.
>Jury onder leiding van FEB-decaan Eric Fischer zet twaalf ervan op een shortlist.


Er zijn twaalf studenten genomineerd voor de UvA-scriptieprijs van het jaar. Behalve Acta zijn alle faculteiten op de shortlist vertegenwoordigd. Op 28 mei, tijdens de jaarlijkse Universiteitsdag, wordt bekend gemaakt wie met de hoofdprijs van drieduizend euro naar huis gaat. De genomineerden zijn Peter Bloem (kunstmatige intelligentie), Vera van Buiten (privaatrecht), Marijn van Dijk (Nederlandse letterkunde), Jessie Frijling (geneeskunde), Marion Heijmans (economie), Leonie Gijsbers (forensische wetenschappen), Erna Soemirien Kasanmoentalib (geneeskunde), Ammeke Kateman (geschiedenis), Arnoud Talma (economie), Hugo van der Wedden (antropologie en sociologie), Sander Wirken (rechten) en oud-voorzitter van de LSVb Jonathan Mijs (sociale wetenschappen). Deelname aan de scriptieprijs staat open voor masterstudenten. Omdat bij Acta alleen bachelorscripties worden geschreven, kunnen Acta-studenten niet meedingen naar de prijs.

Er werden dit jaar 77 scripties ingezonden, alle beoordeeld met een 8,5 of hoger. Naast de hoofdprijs wordt er ook een tweede en derde prijs uitgereikt, respectievelijk tweeduizend en duizend euro. Juryvoorzitter Eric Fischer, decaan van de Faculteit Economie en Bedrijfskunde, zal tijdens de slotmanifestatie van de Universiteitsdag in de Oudemanhuispoort de winnaars bekend maken. De jury let bij de beoordeling van de scripties vooral op wetenschappelijkheid en originaliteit. (DW)

Ingedeeld in: Prijzen / wedstrijden, Universiteitsdag, Geneeskunde, FNWI, FEB, FGw, Rechten, ACTA, AMC, Studenten,
Geplaatst op 23-05-2011 18:16

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock