
Folia-TEDx challenge 2009 winnares Emma Bruns op het podium
>Crea is een van de veertig locaties in Nederland waar TEDx Amsterdam wordt gesimulcast.
>Je kunt de hele dag gratis in- en uitlopen en de TED-talks live op het scherm volgen.
Crea gaat de Amsterdamse variant van TED – Technology Education Design – dat dinsdag 30 november voor de tweede maal plaatsvindt, live uitzenden. In de theaterzaal, waar voor de gelegenheid te tribune wordt vervangen door tafeltjes en stoelen, kunnen studenten, medewerkers en andere geïnteresseerden de hele dag terecht om de TED-talks te bekijken en beluisteren.
Programmamaker van Crea David Rozema verwacht dat het wel vol wordt, want er zijn maar een paar andere locaties in Amsterdam die TEDx livestreamen, of simulcasten zoals dat heet. In totaal is het evenement op veertig plekken via videoschermen te volgen. Rozema: ‘Het belangrijkste om te weten is dat je gratis in- en uit kunt lopen en tussen de colleges door een TED-talk kan meepakken.’
Op de conferentie die plaatsvindt in de Stadsschouwburg is ook Folia aanwezig. De challengewinnaar van dit jaar is Samuel Levie. Als oprichter van de Youth Food Movement (YFM) Nederland en bedenker van de YFM academie waar jonge professionals en studenten uit de horeca, landbouw- en voedingssector een jaar lang met elkaar nadenken over de toekomst van ons voedselsysteem. Levie krijgt de kans om zijn verhaal in drie minuten op het podium van TEDx te vertellen.
TED is een uit de Verenigde Staten overgewaaid fenomeen. In 1984 besloot een groep mensen een conferentie op te zetten met het idee kennis te delen en goede ideeën uit te wisselen op verschillende terreinen. Op die eerste bijeenkomst werd de Sony compact disc gedemonstreerd, evenals de eerste Macintosh.
Wat begon als een kleinschalig evenement in Californië, groeide uit tot een wereldwijd fenomeen. In 2005 werd een TED Global opgezet, een equivalent van de Amerikaanse TED, maar dan in Oxford. Sinds de organisatie in februari 2009 besloot het evenement onder de naam TEDx ook lokaal beschikbaar te stellen aan iedereen die een eigen TED wenst te organiseren, werden er wereldwijd meer dan driehonderd evenementen georganiseerd. (FB)
Ingedeeld in: Folia, Nieuws,
Geplaatst op 24-11-2010 13:49
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
