Nieuws / Rubicon-subsidie voor zeven jonge UvA-onderzoekers

RSS feed

>NWO kent subsidies toe  aan pas gepromoveerde wetenschappers om onderzoekservaring op te doen.
>Zeven jonge wetenschapper kunnen daarmee onderzoek doen in het buitenland.


NWO heeft zeven jonge, veelbelovende wetenschappers van de UvA en het AMC een subsidie toegekend uit het programma Rubicon. Met deze subsidie kunnen pas gepromoveerde Nederlandse wetenschappers onderzoekservaring opdoen in het buitenland, en kunnen buitenlandse wetenschappers onderzoek in Nederland verrichten. De gelukkigen zijn Marcel Giezen (taalwetenschap, gaat naar San Diego State University), Daan Meerburg (sterrenkunde, gaat naar Princeton University), Jinte Middeldorp (geneeskunde, gaat naar Stanford University), Micha Nethe (geneeskunde, gaat naar Virginia University), Rianne van der Windt (geneeskunde, gaat naar Trudeau Institute), Nienke Moolenaar (onderwijskunde, gaat naar University of California) en Klaas-Jan Tielrooij (natuurkunde, gaat naar ICFO, Spanje). In totaal dienden 172 jonge onderzoekers een aanvraag in, 29 van hen ontvangen de beurs. De zeven gehonoreerden van UvA en AMC gaan twee jaar naar het buitenland. (DW)

Ingedeeld in: Medewerkers, NWO, Wetenschap,
Geplaatst op 07-04-2011 15:34

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock