Nieuws / Rinnooy Kan: 'Meer excellentie in het buitenland'

RSS feed

beeld: Alexander Rinnooy Kan  

> 'Student moet over landgrenzen heen kijken.'
> Asva-voorzitter onderschrijft stelling Rinnooy Kan
  

Alexander Rinnooy Kan, voorzitter van de Sociaal Economische Raad (SER), roept studenten op om vooral over de landgrenzen heen te kijken. Op buitenlandse universiteiten zou excellentie veel gemakkelijker beschikbaar zijn dan op universiteiten in Nederland.

Rinnooy Kan stelt dit in een videoboodschap gericht aan Nederlandse studenten in het buitenland, ter gelegenheid van de start van het academisch jaar. ‘Nederland kan als kenniseconomie alleen maar overleven als we internationaal excelleren’, aldus de SER-voorzitter. ‘Daar hebben we studenten voor nodig die weten wat er in het buitenland te doen is en die zich realiseren dat daar veel kwaliteit te halen en te winnen is.'

Asva-voorzitter Dave van der Pol wil deze stelling best onderschrijven. ‘Er valt veel te leren in het buitenland. In Nederland is het onderwijs toch voornamelijk afgestemd op de middenmoot. Wij hebben al vaker gezegd: maak die werkgroepen kleiner, zorg voor meer persoonlijke aandacht en bied ook mogelijkheden voor studenten die wat meer willen.’ Van der Pol hoopt dat de uitspraak van Rinnooy Kan eens een belletje doet rinkelen bij de overheid. ‘Het is sowieso raar dat men op onderwijs wil bezuinigen, terwijl is berekend dat die investeringen zesvoudig terugkrijgt.’  (AK/ANP)

Ingedeeld in: Onderwijs, Studenten, Nieuws,
Geplaatst op 01-09-2010 16:54

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3