Nieuws / 'Pedofilie niet altijd een probleem'

RSS feed

>Hoogleraar Europese studies Erik van Ree hield gisteren een lezing over pedofilie.
>Hij erkende de problemen rond pedofilie, maar wil het niet strafbaar stellen.


‘Natuurlijk is er in de relatie tussen een volwassene en een kind een grotere kans op misbruik, maar misbruik is geen logische conclusie uit zo'n relatie. Ik vind het daarom redelijker om aan te nemen dat pedofilie soms een probleem en verwerpelijk is, maar dit hoeft niet altijd het geval te zijn.’ Dit zei Erik van Ree, hoogleraar Europese Studies, gisteren tijdens zijn lezing ‘Waarom wij pedofilie niet strafbaar moeten stellen’ in de Academische Club.
Van Ree - ‘beroepshalve en privé heb ik niets met pedofilie te maken’ - zette voor een klein publiek uiteen waarom hij vindt dat pedofilie niet per definitie fout is. Van Ree: ‘Natuurlijk erken ik de problemen van pedofilie; er is een groot machtsverschil en een groot verschil in rijpheid tussen kinderen en volwassenen.’ Maar deze verschillen zouden volgens hem niet hoeven te betekenen dat pedofilie verboden zou moeten zijn.

Om zijn verhaal kracht bij te zetten gaf Van Ree verschillende voorbeelden van mensen die als kind juist positieve seksuele ervaringen hadden met volwassenen. Van Ree: ‘Neem nu schrijver en dichter Jaap Harten. Hij had op zijn veertiende een affaire met een Canadese officier en was daar heel gelukkig mee. Of choreograaf en danser Hans van Manen. Die verleidde al op zijn elfde jaar mannen omdat hij dat zo leuk vond.’

Tot slot kwam Van Ree met een concrete aanbeveling voor een wetswijziging: ‘Als de leeftijdsgrens wordt weggehaald uit artikel 247 van het Wetboek van Strafrecht, waarin staat dat het verboden is om seks te hebben met iemand jonger dan zestien jaar, dan zijn er nog genoeg bepalingen over die kinderen beschermen tegen seksueel misbruik.’ Van Ree maakte zich overigens niet de illusie dat zijn aanbeveling gehoor zal vinden in de landelijke politiek. ‘Ten aanzien van het drugsbeleid heb ik allerlei verschillende aanbevelingen gedaan en toen luisterde er niemand naar me. Ik denk niet dat het deze keer anders zal zijn.’ (Julie de Graaf)

Ingedeeld in: Wetenschap, Alumni,
Geplaatst op 16-04-2010 11:30

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock