Nieuws / Oud UvA-student invloedrijkste Nederlander

RSS feed

>Volkskrant publiceert Top-200.
>Werkgeversvoorzitter Bernard Wientjes verkozen tot invloedrijkste Nederlander van 2010.


Jurist en oud UvA-student Bernard Wientjes is door de Volkskrant verkozen tot invloedrijkste Nederlander van 2010. Jaarlijks stelt de krant een Top-200 samen. Wientjes, voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW, heeft met zijn verkiezing SER-voorzitter Alexander Rinnooy Kan (ook oud-UvA) van de eerste plaats gestoten: Rinnooy Kan stond de afgelopen drie jaar op de eerste plaats, maar is nu op de tweede plaats beland. De hoogste vrouw op de lijst is FNV-voorzitter Agnes Jongerius (niet UvA) op nummer zeven. Louise Fresco, universiteitshoogleraar en (onder meer) Folia-columnist, staat op nummer acht.
Wientjes (1943) is sinds 2005 voorzitter van VNO-NCW. Daarvoor was hij eigenaar-directeur van een onderneming die badkuipen, douchebakken en whirlpools produceerde. Over zijn studietijd aan de UvA (jaargang 1962), vertelde hij vorig jaar in een interview met Folia dat die tijd ‘de bekende mooie jaren’ uit zijn leven waren geweest. ‘Per jaar drie maanden studeren en negen maanden feesten. Ik herinner mij nog het jaarlijkse biervatgevecht op het Museumplein met de gereformeerde studenten van de VU. Over de VU-voormannen scandeerden we: Calvijn was een zwijn en Kuyper was een zuiper.’
Dat Wientjes en niet Rinnooy Kan nu geldt als de invloedrijkste Nederlander komt volgens de Volkskrant doordat werkgevers  over grote onderwerpen zoals de pensioen ‘steeds vaker’ rechtstreeks zaken doen met de werknemers ‘buiten de SER om’. Daarnaast zouden de werkgevers de afgelopen jaren een succesvolle lobby hebben gevoerd ‘voor een groot en sterk ministerie van Economische Zaken’. In een reactie op zijn uitverkiezing zegt Wientjes in de krant: ‘Het is een bevestiging dat we ons lobbywerk goed doen, want dat doen we.’ (DW)

Ingedeeld in: landelijk, Rechten, Wetenschap, Studenten, Bestuur,
Geplaatst op 13-12-2010 12:30

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock