Met een opkomstpercentage van 22,1 procent zijn de studentenraadsverkiezingen van afgelopen week iets minder goed verlopen dan vorig jaar.
In 2007 lag de opkomst op 24,9 procent. ‘Maar we hadden dit jaar ook een stemdag minder’ zegt Selma Janssen, scheidend voorzitter van de huidige CSR. Dit jaar viel de maandag als verkiezingsdag af omdat dit een feestdag (tweede pinksterdag) was. ‘Als we de maandag erbij hadden gehad waren we denk ik over het percentage van vorig jaar heen gegaan.’ Janssen is tevreden over het verloop van de verkiezingen, vooral omdat de deelnemende studentenpartijen zich goed hebben geprofileerd. ‘De partijen hebben zich nog beter laten zien dan vorig jaar. Studenten kennen en herkennen de partijen inmiddels en dat is goed voor de verkiezingen.’ Aan de verkiezingen deden drie partijen mee: Mei, UvASociaal en Fuck de CSR. De laatste partij was omstreden omdat het in feite een antipartij is die zich keert tegen het huidige verkiezingssysteem.
Grote winnaars bij de verkiezingen, althans qua opkomst, zijn de bètafaculteit en de geneeskundefaculteit, met een opkomst van respectievelijk 36,5 en 46,6 procent. Corine ten Velden, scheidend vicevoorzitter van de huidige studentenraad van de bètafaculteit over de opkomst van 36,5 procent: ‘Geweldig. We zijn erg blij. Ik denk dat onze mooie opkomst is veroorzaakt doordat we met meer partijen deelnamen, maar ook omdat we naar verhouding een kleine faculteit hebben. Dat leidt misschien tot een grotere betrokkenheid. We hebben bovendien op veel locaties campagne gevoerd.’ (DW)
De opkomst per kiesdistrict:
Faculteit der Geesteswetenschappen: 16,6
Faculteit Economie en bedrijfskunde: 19,6
Faculteit der Rechtsgeleerdheid: 20,2
Faculteit der tandheelkunde (Acta) 18,4
Bètafaculteit (FNWI) 36,5
Faculteit Maatschappij en Gedrag 20,7
Geneeskunde 46,4
Geneeskunde coassistenten 9,7
Centrale Studentenraad 21,2
TOTAAL 22,1
Ingedeeld in: Nieuws, Folia, Studenten, AMC, ACTA, Rechten, CSR, FGw, FMG, FEB, FNWI, Verkiezingen studentenraden,
Geplaatst op 19-05-2008 00:00
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
