Nieuws / 'Ontluisterend beeld van werkdruk'

RSS feed

>Ondernemingsraad FGw houdt enquête onder wetenschappelijk personeel over arbeidsomstandigheden.
>Van de ondervraagde medewerkers zegt negentig procent dat de werkdruk aan de faculteit veel te hoog is. Decaan werkt aan plan.

UPDATE Nee, het gaat niet om overuren die de wetenschappelijke staf van de Faculteit der Geesteswetenschappen (FGw) maakt. ‘Dat suggereert dat die uren betaald zouden worden en dat is niet zo’, zegt docente Spaans en voorzitter van de ondernemingsraad (OR) van de FGw Margriet Muris. ‘Waar het de medewerkers vooral om gaat is dat veel taken, vooral de hoeveelheid administratieve taken en het voorbereiden van colleges en nieuwe modules meer tijd kosten dan ervoor staat. Daarnaast is er sprake van een zoekgeraakte autonomie, wat door veel medewerkers wordt beschouwd als gebrek aan vertrouwen. Het gevolg van te hoge werkdruk is dat ze bepaalde taken niet goed meer kunnen uitvoeren, zeggen ze. Vooral het onderwijs is daarvan de dupe, want tijd voor het geven van feedback aan studenten is er steeds minder.’

De conclusies van een enquête onder het wetenschappelijk personeel van de FGw liegen er volgens Muris niet om.
‘Al langer werd er in de gangen veel geklaagd over een almaar toenemende werkdruk. We dachten: dan willen we die klachten ook inventariseren en concreet maken.’ Het gevolg was een door de OR gehouden enquête onder het wetenschappelijk personeel. Van de 550 wetenschappers vulde 37 procent de vragenlijst in. Het resultaat levert volgens de OR ‘een ontluisterend beeld’ op.
‘Maar liefst negentig procent van de respondenten gaf aan zijn taken niet binnen de toegekende uren te kunnen verrichten. Zeventig procent ervaart (aspecten van) deze werkdruk als overbelasting. Onder deze laatste groep bevinden zich opmerkelijk veel docenten, parttimers en tijdelijk personeel’, zegt Muris.
De FGw moet van het College van Bestuur bezuinigen, waardoor er volgens de OR te weinig geld is om taken naar behoren uit te voeren, worden vacatures voorlopig niet vervuld en loopt er veel tijdelijk personeel rond. Muris: ‘Naast studenten is ook het onderzoek daarvan de dupe, zeggen medewerkers. Wij willen in iedere geval dat er meer uren per onderwijsmodule beschikbaar komen, meer personeel en vooral meer vast personeel, want het tijdelijk personeel moet steeds opnieuw worden ingewerkt, waar eigenlijk geen tijd voor is. En dat terwijl de instroom van studenten alleen maar stijgt.’ De OR wil nu in discussie treden met decaan José van Dijck om te bezien wat er aan te doen is. Van Dijck laat weten dat ze de resultaten van de enquête ‘zorgvuldig’ zal bekijken. ‘En ik zal in overleg treden met de OR om te bekijken op welke punten de werkdruk verlicht kan worden. De financiële situatie van de faculteit geeft op dit moment weinig ruimte voor het aantrekken van meer personeel. Ik heb mijn hoop gevestigd op de zogenoemde “Cohengelden”, die vanaf 2010 landelijk beschikbaar komen voor de geesteswetenschappen. Ik werk aan een investeringsplan ter verwerving van die gelden.’ (DW)

Ingedeeld in: FGw, Wetenschap, Bestuur,
Geplaatst op 28-05-2009 12:12

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3