
Poortjes op Amsterdam Centraal
Vorige week meldde het Parool dat het merendeel van de studenten hun OV-chipkaart op tijd had opgeladen. Zijn de problemen met het openbaar vervoer voor de student dan definitief voorbij? Nee, zegt de Landelijke Studenten Vakbond. Zij behandelen nog dagelijks tientallen klachten.
‘Voor veel studenten is het onduidelijk bij wie ze moeten aankloppen als ze problemen met hun OV-chipkaart ondervinden’. Sergej Themen van de juridische dienst van de Landelijke Studenten Vakbond (LSVB) legt uit. ‘Het werkt erg verwarrend dat er zo veel partijen betrokken zijn bij dit project.’ Vanaf 16 maart jongstleden heeft iedere student een OV-chipkaart met een geldig reisproduct nodig om gebruik te kunnen maken van het openbaar vervoer. De invoering van de OV-chipkaart en de Studenten OV-chipkaart in het bijzonder heeft tot veel ophef onder de studenten geleid.
Studenten die problemen hebben met de OV-chipkaart kunnen terecht bij de Klantenservice Studenten OV-chipkaart. Helaas levert dat voor studenten zelden de gewenste resultaten op. Themen: ‘Veel studenten klagen over het feit dat ze ontzettend lang in de wacht gezet worden en vervolgens totaal niet geholpen kunnen worden door de medewerker van de Klantenservice.’
De LSVB zag begin maart het aantal klachten dalen, maar heeft sinds 16 maart te maken met een stijgende lijn. De klachten zijn volgens Themen grofweg in te delen in twee categorieën. Themen: ‘Je hebt studenten die nog helemaal geen kaart hebben, ondanks dat ze het meermaals hebben aangevraagd. Daarnaast zijn er studenten die wel een kaart hebben, maar geen reisproduct kunnen ophalen.’ De LSvB adviseert de laatste groep nauwkeurig de onkosten bij te houden en het declaratieformulier van de DUO (Dienst Uitvoering Onderwijs) te downloaden. ‘Voor deze groep studenten is er een duidelijke declaratieregeling. Studenten zonder kaart hebben helaas minder duidelijkheid. Wij moeten de studenten altijd duidelijk maken dat wij als LSvB niets inhoudelijk voor ze kunnen doen. Wij hebben natuurlijk tot geen enkel relevant systeem toegang.’ Themen adviseert studenten met grote problemen en veel onduidelijkheid de klantenservice van DUO te bellen. (MvK)
Ingedeeld in: Studenten, Nieuws,
Geplaatst op 23-03-2010 13:07
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
