Nieuws / Nieuwe master sport- en prestatiepsychologie

RSS feed

>Hoe zorg je ervoor dat een topsporter nog beter gaat presteren? Die vraag komt aan de orde bij de nieuwe master sport- en prestatiepsychologie
>De master richt zich op de wetenschappelijke studie van mensen en hun emoties, gedachten en gedrag in prestatiesituaties.


Met ingang van komend collegejaar gaat binnen de opleiding Psychologie de nieuwe master sport- en prestatiepsychologie van start. Met de master kunnen studenten zich voor het eerst in Nederland in het vakgebied specialiseren.

De nieuwe master richt zich op de wetenschappelijke studie van mensen en hun emoties, gedachten en gedrag in prestatiesituaties. Hierbij komen enerzijds individuele factoren aan de orde, zoals zelfvertrouwen, omgaan met druk, flow, concentratie en talent. Anderzijds wordt aandacht besteed aan sociale factoren zoals leiderschap, teamprestaties, coaching, en de rol van media en publiek.

Studenten leren hoe zij wetenschappelijke theorieën in de praktijk kunnen toepassen, bijvoorbeeld in individuele begeleiding, de ontwikkeling en toepassing van interventies, of het opleiden van sportcoaches en dansdocenten. In het traject komen inzichten uit de sociale psychologie, ontwikkelingspsychologie, klinische psychologie en arbeids- en organisatiepsychologie samen. Bij de nieuwe master zijn onder meer betrokken: Han van der Maas, hoogleraar Psychologische methodenleer en directeur van de Graduate School of Psychology, Carsten de Dreu, hoogleraar Arbeids- en organisatiepsychologie, en Edwin van Hooft, universitair hoofddocent Arbeids- en Organisatiepsychologie. (UvA/DW)

Ingedeeld in: FMG, Wetenschap, Studenten,
Geplaatst op 01-04-2010 19:18

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Carolien Klijs | 13:52 | 3 april
1. Youssou N’Dour 2. Les Gangsters d'Amour 3. Cooking Islands
sjakie | 11:06 | 31 maart
Deze Ernst van de Wetering is een echte Rembrandtbabbelaar zijn praatje en 5 cent is precies een stuiver!
Olav | 11:44 | 9 februari
ASVA-figuren werken voor een hongerloontje en zelfs dan komen ze jn hun vrije tijd nog op voor de belangen van studenten. Hoeveel % vd begroting is 165k? Hoeveel denk je dat een cvb-lid krijgt?
Olav | 11:44 | 9 februari
ASVA-figuren werken voor een hongerloontje en zelfs dan komen ze jn hun vrije tijd nog op voor de belangen van studenten. Hoeveel % vd begroting is 165k? Hoeveel denk je dat een cvb-lid krijgt?
pierre bosems | 14:11 | 2 jan
hoe vaak is er een vlooien markt /rommelmarkt op het waterloo plein heel het jaar door????dank je wel voor de moeite p/b geldrop
Roderick van Bekhoven | 12:56 | 25 december
Goededag, ik wil graag woonruimte huren in dit complex, graag uw reactie, ivbj@telenet.be
Kawtar | 23:50 | 10 september
Dat laatste geef ik hem groot gelijk. maar de rest vond ik echt onzin. zó negatief! Niet alle studenten zitten in de schoolbanken omdat het MOET en zeker niet op hogescholen en universiteiten!
Rob | 00:46 | 15 juli
Arjan Brogt zit nu ook in de mensenhandel en is een fraudeur. Voor meer info kan je deze Twitter pagina volgen https://twitter.com/WhoisArjanBrogt
pieter houmes | 20:54 | 14 juni
hallo met Pieter ik weet voor jullie een leuke manege in zeeland waar jullie met een groep studenten leuk kunnen paardrijden ook strandritten kijk maar eens op ponyhof nooyen.nl ook volwassen ruiters
bas annink | 13:11 | 30 mei
1.European Alternative Music Event 2. 46 3.Henegouwen