
>In 2007 telde het hoger onderwijs 105 grootverdieners. Negen daarvan stonden op de loonlijst van de UvA.
>Wie de UvA-hoogleraar is die voor 367.000 euro op de loonlijst stond is onbekend.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft een lijst op internet gezet met daarop de inkomens van alle grootverdieners in de publieke en semipublieke sector. De lijst bevat bijna 2200 functionarissen (anoniem) die in 2007 meer verdienden dan het gemiddelde bruto ministersalaris van 169 duizend euro. De salarissen, ontslagvergoedingen en pensioenstortingen moeten verplicht openbaar worden gemaakt als ze samen hoger zijn dan dit bedrag. Van de 2200 grootverdieners komen er 105 uit het hoger onderwijs, waarbij de academische ziekenhuizen niet zijn meegerekend.
Op de derde plaats van de hoger onderwijslijst staat een UvA-hoogleraar die in totaal 367.000 euro bruto incasseerde. Daarvan was overigens een kleine 95.000 belastbaar inkomen en 275.000 als pensioenvoorziening. De hoogleraar in kwestie verliet de UvA per 1 oktober 2007. Drie UvA-functionarissen vertrokken met bonje, want ze kregen een ontslagvergoeding. Het gaat om een administrateur, een ICT-beheerder en een manager, allen niet nader genoemd. De drie verlieten de UvA met respectievelijk 232.500, 190.600 en 173.900 euro.
Op het AMC rinkelde de kassa flink voor een groot aantal bestuurders en wetenschappers: 63 werknemers verdienden meer dan de genoemde 169.000. Vier ervan hadden een bestuursfunctie, de andere 59 functionarissen waren allen medisch specialist. De voorzitter van de Raad van Bestuur van het AMC, Louise Gunning, verdiende exclusief opgebouwd pensioen een bedrag van 265.205 euro bruto. De voorzitter van het College van Bestuur, Karel van der Toorn, komt op de lijst niet voor. (DW)
Ingedeeld in: landelijk, Haags nieuws, College van Bestuur, AMC,
Geplaatst op 26-01-2009 19:11
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
