Nieuws / Nederland moet in kennis blijven investeren

RSS feed

Foto: Rinnooy Kan (l) overhandigt het actieplan.

>Het Innovatieplatform presenteerde 29 maart de jaarlijkse evaluatie van de Kennisinvesteringsagenda.
>Aan politici is een actieplan uitgereikt om Nederland in de top 5 van kenniseconomieën te plaatsen.

Op 29 maart is de derde jaarlijkse evaluatie van de Kennisinvesteringsagenda (KIA) uitgebracht. De KIA is een actieplan om Nederland in de top 5 van kenniseconomieën te plaatsen, Nederland staat nu op de 10e plaats.

Het plan is door Alexander Rinnooy Kan aangeboden aan  politici Gerard Schouw (D66), Marianne Besselink (PvdA), Mark Harbers (VVD), Jan Jacob van Dijk (CDA) en Tofik Dibi (GroenLinks).

Lid van de werkgroep KIA Alexander Rinnooy Kan: ‘We hebben de evaluatie aangeboden aan politici die straks campagne voeren voor de Tweede Kamerverkiezingen. De overheid moet miljarden bezuinigen, maar wij willen dat politici op basis van onze evaluatie niet het mes gaan zetten in onderwijs en kennisinvesteringen. We moeten juist meer investeren, kennisinvesteringen maken onze economie sterker en leveren juist geld op.’
Uit de evaluatie blijkt dat Nederland wat betreft investeringen in onderwijs, kennis en innovatie achterblijft bij de best presterende kennissamenlevingen. De ‘KIA-coalitie’, een werkgroep van het Innovatieplatform, analyseert jaarlijks alle indicatoren voor onderwijs, kennis en innovatie. Volgens Rinnooy Kan benut Nederland niet al het beschikbare talent en dat is nadelig voor de internationale positie van Nederland. Rinnooy Kan: ‘De afstand tot onze naaste concurrenten, Duitsland en Scandinavië, is verder opgelopen. Het doel om tot de top 5 te behoren raakt daarmee verder uit zicht. We kunnen in Nederland geen topprestatie leveren met een middelmatige inzet van middelen.’
Robbert Dijkgraaf, lid van het Innovatieplatform, stelt dat Nederland nog wel tot de wetenschappelijke wereldtop behoort, maar haar positie is niet rotsvast. Dijkgraaf: ‘Ons land blijft verhoudingsgewijs opvallend weinig onderzoekers hebben. Nederlandse wetenschappers worden wereldwijd veel gelezen en geciteerd, maar Denemarken heeft ons dit jaar verstoten van de derde plaats. We hebben voor het eerst gekeken of kennis wel voldoende omgezet wordt in commerciële toepassingen en ook dat kan en moet beter.’ (MMJ/Innovatieplatform)

Ingedeeld in: Wetenschap, Nieuws,
Geplaatst op 30-03-2010 16:27

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

Karsten
30-03-2010 19:51:33
Ik denk dat het om Mark Harbers ipv Mark Harberg gaat.

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3