
> Internetdaten op zich ‘wel prima’.
> Maar niet zo ‘normaal’ als iemand in kroeg ontmoeten.
Studenten vinden internetdaten ‘wel prima, maar zouden het zelf niet zo snel doen’. Een interessante redenering. Sauvine Vos, masterstudent communicatiewetenschap, schreef er haar scriptie over.
Vos vroeg ruim 170 mensen tussen de 18 en 26 naar hun mening over internetdaten. De meeste respondenten, voornamelijk studenten uit Amsterdam, stonden neutraal tegenover het begrip, ‘met een neiging naar het positieve’. Vos kwam op het idee, omdat ze haar huidige vriend zo’n twee jaar geleden via internet leerde kennen. ‘Mijn zus deed ook aan internetdaten, dus zo begon het eigenlijk. Alleen was het meer een soort chatsite dan echt een datingsite, heel vrijblijvend allemaal.’Hoewel de afgestudeerde communicatiewetenschapper wel merkt dat internetdaten steeds meer geaccepteerd is, vertelt ze lang niet aan iedereen hoe ze haar vriend heeft leren kennen. ‘Je bent toch bang dat je een beetje desperate overkomt. Zo zag ik het zelf eerst ook. Internetdaten leek me meer iets voor oudere mensen die bijvoorbeeld gescheiden waren. Voor mij was het toen ook meer een soort afleiding. Ik zat bij een studentenvereniging, dus ik kende wel gewoon genoeg mensen. Alleen kom je op internet misschien sneller iemand tegen waar het meteen mee klikt.’
Voorlopig verwacht Vos niet dat internetdaten ‘normaal’ wordt, al is het wel geaccepteerd. ‘Jongeren vinden het nog altijd ‘normaler’ dat je iemand tegenkomt in de kroeg. Misschien dat het over vijftien, twintig jaar heel gewoon is, maar zeker niet over een jaar of vijf.’ (AK)
Ingedeeld in: Master, Wetenschap, Studenten, Nieuws,
Geplaatst op 01-12-2010 12:50
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
