Nieuws / Letteren voorlopig gered

RSS feed

>Het toekomstplan voor taal- en letterkunde, waarover onlangs veel commotie ontstond, is voorlopig van tafel.
>Er zal echter nog steeds moeten worden gesnoeid in personeel en aantal onderwijsuren.

Het toekomstplan voor taal- en letterkunde, waarover onlangs veel commotie ontstond, is van tafel. Althans, voorlopig. Volgens de actiewebsite van verontruste studenten is de afdeling Taal- en letterkunde van de Faculteit der Geesteswetenschappen tot de conclusie gekomen dat het doorvoeren van het plan niet de gewenste bezuiniging op zou leveren en dat de ingreep in het onderwijs te groot zou zijn. De afdeling heeft besloten om ‘geen ingrijpende veranderingen in de hoofdvakken door te voeren in het komende jaar.' In het plan zou volgend studiejaar het aantal onderwijsuren met 4500 worden verminderd. Dit studiejaar zijn er al 3000 uren geschrapt. Op de website werd gesproken van ‘desastreuze plannen.'
Dat het plan nu van tafel is betekent volgens reddetalen.nl niet dat de bezuinigingen in het onderwijsaanbod van de baan zijn. Initiatiefnemer Erik Schoonhoven: ‘Er zal nog steeds moeten worden gesnoeid in personeel en in onderwijsuren, maar men wil de academische en theoretische component van talenstudies verstevigen. Ook moet er gebruik gemaakt worden van de onderlinge verbanden tussen talen.’ Het is de bedoeling dat per 1 september 2010 veranderingen worden doorgevoerd. De jaren 2008 en 2009 worden gebruikt om deze voor te bereiden. (DW)

Ingedeeld in: FGw, Wetenschap, Studenten,
Geplaatst op 31-10-2008 16:16

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Carolien Klijs | 13:52 | 3 april
1. Youssou N’Dour 2. Les Gangsters d'Amour 3. Cooking Islands
sjakie | 11:06 | 31 maart
Deze Ernst van de Wetering is een echte Rembrandtbabbelaar zijn praatje en 5 cent is precies een stuiver!
Olav | 11:44 | 9 februari
ASVA-figuren werken voor een hongerloontje en zelfs dan komen ze jn hun vrije tijd nog op voor de belangen van studenten. Hoeveel % vd begroting is 165k? Hoeveel denk je dat een cvb-lid krijgt?
Olav | 11:44 | 9 februari
ASVA-figuren werken voor een hongerloontje en zelfs dan komen ze jn hun vrije tijd nog op voor de belangen van studenten. Hoeveel % vd begroting is 165k? Hoeveel denk je dat een cvb-lid krijgt?
pierre bosems | 14:11 | 2 jan
hoe vaak is er een vlooien markt /rommelmarkt op het waterloo plein heel het jaar door????dank je wel voor de moeite p/b geldrop
Roderick van Bekhoven | 12:56 | 25 december
Goededag, ik wil graag woonruimte huren in dit complex, graag uw reactie, ivbj@telenet.be
Kawtar | 23:50 | 10 september
Dat laatste geef ik hem groot gelijk. maar de rest vond ik echt onzin. zó negatief! Niet alle studenten zitten in de schoolbanken omdat het MOET en zeker niet op hogescholen en universiteiten!
Rob | 00:46 | 15 juli
Arjan Brogt zit nu ook in de mensenhandel en is een fraudeur. Voor meer info kan je deze Twitter pagina volgen https://twitter.com/WhoisArjanBrogt
pieter houmes | 20:54 | 14 juni
hallo met Pieter ik weet voor jullie een leuke manege in zeeland waar jullie met een groep studenten leuk kunnen paardrijden ook strandritten kijk maar eens op ponyhof nooyen.nl ook volwassen ruiters
bas annink | 13:11 | 30 mei
1.European Alternative Music Event 2. 46 3.Henegouwen