Nieuws / Klonen ontrafeld

RSS feed

>Oorzaak ontdekt bij inefficiëntie in proces van klonen.
>Bepaald gen staat 'aan', waar het  'uit' zou moeten staan.

Een groep Japanse onderzoekers heeft een belangrijke oorzaak ontdekt voor de inefficiëntie in het proces van klonen. Biochemici van het Swammerdam Institute for Life Sciences van de UvA leverden een belangrijke bijdrage aan de bewijsvoering van de Japanners. De onderzoeksresultaten zijn vorige week gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Science Express.

Klonen geschiedt door middel van zogenoemde kerntransplantatie. Het is tot dusver een zeer inefficiënt proces: niet meer dan ongeveer drie procent van de embryo’s overleeft. Daarnaast hebben de overlevende embryo’s vaak afwijkingen. De Japanse onderzoeksgroep heeft een belangrijke oorzaak gevonden voor deze inefficiëntie. Het blijkt dat een gen dat normaal betrokken is bij het activeren of inactiveren van het vrouwelijke X-chromosoom, in de gekloonde embryo’s ‘aanstaat’ waar het eigenlijk ‘uit’ zou moeten ‘staan’. Als dit gen uitgeschakeld is, wordt de efficiëntie van het klonen met een factor tien verbeterd. (DW)

Ingedeeld in: Internationaal, landelijk, FNWI, Wetenschap,
Geplaatst op 21-09-2010 09:59

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock