Nieuws / ICT-netwerk van de UvA zou duur zijn en slecht functioneren

RSS feed

>De verbinding met de server verbreekt soms, waardoor data of tekst verloren gaat.
>FMG-medewerker vindt ICT-management ‘incompetente lui’.

Het ICT-netwerk van de UvA werkt niet naar behoren, vindt een UvA-aio van FMG. Al herhaaldelijk is hij bladzijden tekst van zijn proefschrift kwijtgeraakt omdat de verbinding met de server het opgaf. ‘Het is belachelijk hoe slecht het netwerk functioneert,’ zegt hij.
Volgens Service Level Manager Ed van Gasteren valt het netwerk vrijwel nooit uit, maar worden er allerlei andere incidenten ten onrechte aan het netwerk toegeschreven. ‘Maar of het nu het netwerk of een andere component is, doet niet ter zake. Elk incident waardoor je niet kunt werken, of erger nog, werk kwijt raakt, is vervelend. We zijn toenemend afhankelijk van ICT. De ICT van de UvA wordt daarop aangepast en het robuuster maken heeft daarbij speciale aandacht. Maar alle incidenten uitsluiten is onmogelijk. Dat zou tot buitensporige kosten leiden.’ Vorige week hield de server ermee op, en heeft de UvA-aio een klacht ingediend. ‘Ik kreeg te horen dat ik het in dit geval had kunnen weten, want er stond een ‘geplande storing’ op de ICT-pagina aangegeven. Alsof je ’s ochtends om 9 uur even gaat kijken wanneer er een storing kan zijn, zodat je je werk er om heen kan plannen. Een goede organisatie zou netjes een mail sturen, met daarin wanneer er onderhoud plaats vindt. Dan weet je waar je aan toe bent.’
Hans Nederlof, directeur van het IC, weet van de uitval van de server. ‘We hebben vorige week in de avond tijdens onderhoud aan onze storage-omgeving inderdaad een storing gehad. Die is tijdens de nacht weer verholpen en heeft mogelijk tot ongemak geleid.’ Maar waarom er meteen aan de noodklok getrokken wordt snapt hij niet. ‘Er is op de website direct over gecommuniceerd naar medewerkers.’
Volgens Nederlof was de storing een ‘uitzonderlijke situatie.’ Maar uitval van de server kan volgens hem nu eenmaal wel eens voorkomen. ‘Het betreft onze normale bedrijfsvoering en de risico's die zich daarin bevinden.’
Dat mag wel zo zijn, maar de UvA-aio vindt de 'risico's' wel erg vervelende vormen aannemen. Volgens hem is hij niet de enige op de FMG bij wie het netwerk irritatie opwekt. ‘Meer mensen vinden het een verschrikkelijke situatie. Vooral ook omdat het netwerk het dubbele kost van wat het op de markt zou kosten. Meindert Fennema, de voorzitter van de afdeling politicologie, heeft dit tijdens een CvB/FMG-medewerkers-bijeenkomst in het najaar voorgerekend. Dubbele kosten, terwijl er een vreselijk slecht netwerk wordt geleverd.’
De FMG-medewerker heeft vooral last van het ICT-management. ‘De mensen op de werkvloer zijn echt prima, maar dat management is incompetent als de neten. Ze zijn al jarenlang bezig met de ICT-harmonisatie binnen de UvA, maar elke keer krijgen we een uur van te voren te horen dat het weer niet doorgaat. Daaruit blijkt volgens mij wel hoe goed het management functioneert. Ik weet echt niet of deze hele situatie komt door de stroperigheid van de UvA, of door incompetentie van het CvB, maar er moet maar eens iets veranderen.’
In ieder geval weet hij één ding zeker: ‘ Het is niet toevallig dat de ICT Service, zoals het vroeger heette, de naam heeft veranderd in ICT Helpdesk. Over service kan je niet meer spreken.’ (AK)

Ingedeeld in: Nieuws,
Geplaatst op 24-02-2009 13:06

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

anoniem
24-03-2009 07:56:42
Het IC heeft inderdaad falend management. Omdat ze daar zelf van bewust zijn durft niemand meer beslissingen te nemen. Deze worden over het algemeen "uitbesteed". Geen verantwoordelijkheid meer.

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3