Nieuws / Geert Wilders hakt Koranverzen 'suggestief en misleidend' in stukken

RSS feed

>Wilders verstopt de vreedzame stukken van de Koran.
>Dit menen zes experts op het gebied van de Koran, waaronder twee professoren van de UvA
.

PVV-voorman Geert Wilders manipuleert Koranteksten en hakt de verzen in twee stukken om vervolgens alleen te verwijzen naar het gewelddadige gedeelte. Zo schept Wilders bewust een beeld van de islam als een gewelddadige religie. Dit schrijven zes experts op het gebied, waaronder de professoren Gerard Wiegers (religiestudies) en Ruud Peters (Arabische taal en cultuur) van de Universiteit van Amsterdam, in een open brief aan de rechtbank in Amsterdam, het Openbaar Ministerie en de advocaat van Wilders, Bram Moszkowicz.

Wilders heeft zich in diverse media scherp uitgelaten over de Islam en de Koran en wordt nu vervolgd wegens het zaaien van haat, groepsbelediging en het aanzetten tot discriminatie. De rechtbank in Amsterdam behandelt het proces. Wilders zelf vindt dat hij slechts de waarheid over de Koran en de islam heeft gesproken en wil in het proces enkele deskundigen oproepen die hem hierin kunnen steunen. Het Openbaar Ministerie roept geen getuigen op.

In de brief stellen de auteurs hun deskundigheid aan de rechtbank van Amsterdam ter beschikking. Zij zullen de rechtbank tot aan de volgende rechtszitting in juli enkele fact sheets toesturen waarin zij de belangrijkste uitspraken van Wilders toetsen op waarheid. ‘De islam is een gewelddadige religie’, is de eerste uitspraak van Wilders die het moet ontgelden. Het doel van de actie is om ‘het evenwicht te herstellen’ in de waarheidsvinding van Wilders’ uitspraken. (MvK)

Ingedeeld in: VSNU, AMC, Nieuws,
Geplaatst op 04-02-2010 17:30

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3