
>Nadat vorige week bekend werd dat de regels in 2008 werden gewijzigd zonder studenten daarvan via een brief op de hoogte te stellen, ontstond reuring.
>De twintig duizend studenten die in 2008 te veel hebben verdiend, moeten hun studiefinanciering echter gewoon terugbetalen.
Studenten die in 2008 te veel hebben bijverdiend om recht te hebben op studiefinanciering, moeten dat geld alsnog terugbetalen. Nadat vorige week bekend werd dat er na een slecht gecommuniceerde regelwijziging twintig duizend studenten moeten terugbetalen, heeft staatssecretaris van Onderwijs Halbe Zijlstra nu laten weten dat de studenten niet op coulance hoeven te rekenen. Dat staat in een brief die Zijsltra aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
In 2008 werden de bijverdienregels gewijzigd. Tot en met 2007 werd gekeken naar het nettoloon van de student. In 2008 werd dat stilletjes gewijzigd in een brutoloon waardoor bovenmatig veel studenten in de problemen kwamen. De wijziging werd wel bekend gemaakt op de website van DUO, maar niet naar studenten gecommuniceerd via een brief. (FB)
Ingedeeld in: Nieuws, Studenten,
Geplaatst op 05-04-2011 09:51
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
