Nieuws / Forse toename autistische studenten

RSS feed

>Begeleidingsproject is effectief.
>Autistische studenten worden getraind bij de planning van het studeren.

Het aantal geregistreerde autistische studenten aan de UvA en HvA is fors toegenomen sinds de instellingen vier jaar terug samen met de VU een begeleidingsproject begonnen. Inmiddels lopen er ongeveer negentig studenten met autisme op de instellingen rond: twee keer zoveel als vorig jaar. Bij de UvA zijn er twintig geregistreerd.


“De afgelopen jaren zijn de methoden om autisme vast te stellen sterk verbeterd”, zegt Lydie van de Laar, projectleider studeren met een functiebeperking. “En tegenwoordig weten we ook dat iemand met zulke problemen vaak prima kan studeren. Verder is het begeleidingsproject in steeds bredere kring bekend. Ook dat verklaart de groei.”

Vorige week maakte het Nederlands Dagblad bekend dat OCW geen apart budget heeft voor de begeleiding van autistische studenten. Van de Laar bevestigt dat. “De instellingen betalen zelf. Jaarlijks komt dat neer op enige tienduizenden euro’s. Dat valt relatief mee, en dat is te danken aan de voorzieningen op de instelling. Hier op de HvA en UvA lopen al psychologen rond. En we krijgen een stagiair voor het project. Dat is te overzien. Overigens hebben we vier jaar terug wel een opstartsubsidie gekregen.”

Wat niet wil zeggen dat er niet over fondsenwerving wordt nagedacht. “Als de belangstelling voor dit project blijft groeien, dan loopt het met de kosten de spuigaten uit. Daarom gaan wij samen met de UvA en de VU in overleg met onder meer de stichting Handicap en Studie, om te kijken of er extra geld kan komen.”

De begeleiding van studenten met autisme spitst zich vooral toe op de planning van studeren. Van de Laar: “Op dat punt boeken we vaak prima resultaten. De zorg die studenten buiten het onderwijs nodig hebben, laten we over aan de professionals.” (TdO)

Ingedeeld in: Studenten, Folia, Nieuws,
Geplaatst op 12-01-2009 17:22

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

David
14-01-2009 15:44:50
Project heeft wel als nadeel dat zij zich puur richten op studieplanning terwijl de vermenging van sociale interactie en functioneren in groepen nu juist het studeren bemoeilijkt voor deze groep.
Avaneg
15-01-2009 11:39:23
Uit ervaring wil ik stellen dat de sociale omgeving en de familie van een autist levenslang zorg nodig hebben. De autist/Asperger zelf redt zich wel.

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3