
foto: Jeroen Oerlemans
>Erik de Jong per 1 september benoemd tot bijzonder hoogleraar cultuur, landschap en natuur.
Erik de Jong (1954) is benoemd tot bijzonder hoogleraar cultuur, landschap en natuur aan de faculteit Geesteswetenschappen. Vanaf 1 september legt De Jong de relatie tussen kunst, cultuur, natuur en landschap door middel van onderzoek en onderwijs. Het motto van Artis, Natura Artis Magistra – de natuur is de leermeesteres van kunst en wetenschap – is tevens het motto van de Artis-leerstoel. De Jong: ‘De kunst- en de natuurwetenschappen zijn altijd van elkaar gescheiden, terwijl de natuur wel impact heeft op de ontwikkeling van cultuur, literatuur en ervaring. De een is een inspiratiebron voor de ander, die verbinding zal ik leggen.’
De Jong studeerde kunstgeschiedenis en raakte gefascineerd door het vormgeven van landschappen. ‘Ik kijk graag naar de manier waarop men in een cultuur omgaat met de natuur. Het gaat dan niet om de werking van de natuur of de wetmatigheden, maar om receptie van die natuur.’ De Jong gaat de actuele betekenis van het negentiende- en twintigste-eeuwse stadspark onderzoeken, evenals de actuele betekenis die dit heeft voor de hedendaagse stedelijke ontwikkeling. Ook zal hij zich richten op het waarborgen van erfgoed, zowel natuurhistorisch als landschappelijk, cultuurhistorisch als architectonisch.
De colleges van De Jong, die sinds 2006 is verbonden aan de Leerstoelgroep Landschapsarchitectuur van de Universiteit Wageningen, zijn te volgen bij het onderwijsinstituut kunst-, religie- en cultuurwetenschappen, Algemene Cultuurwetenschappen en masteropleidingen op het gebied van cultureel erfgoed en museumstudies en vinden zowel plaats in de UvA-collegezalen als in de historische collegezaal van Artis. De Artis-leerstoel is ingesteld op voordracht van de stichting Natura Artis Magistra in samenwerking met het Fonds voor beeldende kunsten, vormgeving en bouwkunst (Fonds BKVB). (FB)
Ingedeeld in: FGw, Wetenschap, Nieuws,
Geplaatst op 31-08-2009 13:11
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
