
>In de week voor de studentenraadsverkiezingen hielden de partijen Mei, UvA-Sociaal en Ons een debat.
>Daarin werd bij vlagen verwoed gediscussieerd, aangezien een groot deel van de aanwezigen zelf betrokken was bij de studentenpolitiek.
Iets meer dan vijftig studenten verzamelden zich maandag 2 mei aan het einde van de middag in een collegezaal aan de Oude Manhuispoort voor een debat met kandidaten voor de Centrale Studentenraad (CSR). Het was aan de prominenten van de partijen Mei, UvA-Sociaal en Ons om uit te leggen wat hun partij anders maakt dan de andere twee.
Misschien was het de ietwat intimiderende gespreksleider Jim Jansen die het debat opende met een spervuur aan vragen, maar feit is dat de partijprominenten aan het begin van het debat even op stoom moesten komen. Op de openingsvraag waarom studenten op partij Mei zou moeten stemmen, antwoordde lijsttrekker Ad Korf: ‘Dat zie je toch?’. Kon hij dat misschien nog met een argument onderbouwen? ‘Ja euh, gewoon partij Mei’.
Gelukkig waren er drie vragen aan de hand waarvan de kandidaten zich wat concreter tegen elkaar konden afzetten. Vraag een: Hoe kan je het beste vijf miljoen bezuinigen? Volgens Sellina Menso van UvA-Sociaal vooral door onderwijs in werkgroepen na een korte verplichte periode facultatief te maken. Iedere student kiest zo zijn eigen studievorm, wat geld zou besparen omdat niet iedere student op werkgroepen zit te wachten.
Ilios Willemars van Ons zou liever zien dat er wat mensen de laan uitvliegen, het liefst van de pr-afdeling. ‘Daar zitten nu 83 mensen. Aan 10 hebben we er wel genoeg, dus er kunnen er 73 uit. Dat levert flink wat geld op.’ Het kwam hem op forse kritiek uit het publiek te staan, van een jongedame die zei bij geen partij te horen. ‘Bezuinigen op de pr-afdeling? Weet je überhaupt wel wat die mensen doen? Ze regelen de communicatie rondom de studentenverkiezingen, dus zonder hen zou geen enkele student op de hoogte zijn van wat jou partij wil!’ Korf van Mei gooide er een onbedoeld Cruyffiaanse uitspraak tegenaan: ‘Bezuinigen kan ook door minder uit te geven.’ Wat zijn partij betreft aan het sportcentrum, of door de universitaire bibliotheek deels te digitaliseren en zo minder geld aan boeken te besteden.
Vraag twee, welk type student zou juist niet op jouw partij moeten stemmen, werd door de afzonderlijke partijleden beantwoord met een wat algemene opsomming van de speerpunten die iedere partij heeft, zoals die is weergegeven in de kieswijzer in de vorige Folia.
De reacties die vanuit de zaal kwamen verrieden dat het overgrote deel van de aanwezigen ervaring had in de studentenpolitiek, gezien de familiaire onderlinge omgang en grote dossierkennis. Geen verrassing, volgens organisator en de huidige CSR-voorzitter Michael Jungen: ‘Deze debatten trekken altijd een beetje een incrowd publiek, maar ik had wel het idee dat er ook wat gewone studenten binnen zijn gelopen. Ten opzichte van vorig jaar waren er zo’n tien tot vijftien meer aanwezigen.’
Vooral op de derde vraag, zou de UvA ook wat betreft onderzoek en onderwijs intensiever met de HvA moeten samenwerken, kwamen volgens Jungen interessante opmerkingen. ‘Al gauw verschoof de aandacht van inhoudelijke samenwerking met de HvA naar een verbinding met de VU. Dat is een interessante gedachte, die voor de huidige praktijk al best wel een reeele optie zou kunnen zijn. Er is bijvoorbeeld een kleine masteropleiding, Master's in Operations Research and Management, die wegbezuinigd dreigt te worden. Als die niet binnen de UvA in stand zou kunnen blijven, is samenwerking met de VU wellicht interessant.’ Het debat werd bij vlagen fel gevoerd, en leverde dus ook waardevolle inzichten op, zij het met een beperkte draagwijdte. (LH)
Ingedeeld in: Politiek, Verkiezingen studentenraden, Nieuws,
Geplaatst op 03-05-2011 14:51
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
