Nieuws / CvB stelt medewerker aan om CSR te informeren

RSS feed

>CvB en CSR maken afspraken over verbetering van de informatieverstrekking.
>'Het College gaat er persoonlijk op toezien dat de argumentatie voor beleidskeuzes goed wordt onderbouwd.'

Het universiteitsbestuur heeft afspraken gemaakt met de Centrale Studentenraad (CSR) om de informatieverstrekking aan de raad te verbeteren. Dat is de uitkomst van een overleg tussen het bestuur, de CSR en de Raad van Toezicht (RvT). ‘Het College van Bestuur heeft onze klachten over de informatieverstrekking erg serieus genomen,’ zei CSR-voorzitter Michael Jungen op 5 juli na afloop van een vergadering met het College van Bestuur en de RvT. ‘Dymph van den Boom gaf ons op vrijwel al onze klachten gelijk. Er is nu afgesproken dat we in de toekomst beter zullen worden geïnformeerd. Al die toezeggingen worden de komende tijd uitgewerkt.’

Aanleiding voor de toezeggingen vormt een brandbrief waarin de CSR de Raad van Toezicht onlangs vroeg in te grijpen in het handelen van het universiteitsbestuur. In de zevenpagina tellende brief schrijft de CSR onder meer dat zij door het UvA-bestuur vaak gebrekkig en verkeerd wordt geïnformeerd. Zo verstrekte het bestuur de CSR verkeerde cijfers over deeltijdstudenten waarmee ze het tarief wilden ophogen. Een controle door de CSR wees uit dat die cijfers niet correct waren.

Dymph van den Boom wijt de gebrekkige informatievoorziening aan de manier waarop het bestuur de raad dit jaar op de hoogte stelde. ‘De informatie moest dit jaar via één persoon bij de studenten terecht komen. Dat liep niet helemaal en dan monden al die irritaties bij de raad uit in een brief aan het einde van jaar.’ Om het probleem op te lossen wordt komend jaar één medewerker speciaal aangenomen om de CSR goed te informeren. ‘Daarnaast komt een agenda voor de CSR met daarop alle stukken die in het loop van het jaar moeten komen.’

Jungen voegt eraan toe dat de CSR ook op andere punten veel winst heeft geboekt, zo wordt de raad voortaan uitgenodigd als er binnen de UvA een advies - of klankbordgroep wordt opgericht. In de brief hekelde de CSR verder de gebrekkige argumentatie bij nieuwe maatregelen en de procedures. ‘Ook op die punten zijn toezeggingen gedaan, bijvoorbeeld dat het College er persoonlijk op gaat toezien dat de argumentatie voor beleidskeuzes goed wordt onderbouwd. Het College gaat er tevens persoonlijk op toezien dat de reactietermijnen worden nageleefd.’ Om na te gaan of de nieuwe maatregelen effect hebben, zal vlak na de kerst worden gekeken of het nieuwe systeem functioneert. (JP)

Ingedeeld in: CSR, College van Bestuur,
Geplaatst op 06-07-2011 10:12

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

Elwyn van Zanten
08-07-2011 15:18:59
"De informatie moest dit jaar via één persoon bij de studenten terecht komen." ... "Om het probleem op te lossen wordt komend jaar één medewerker speciaal aangenomen om de CSR goed te informeren." ???

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Toon | 22:40 | 24 april
Deze visitatiecommissie heeft duidelijk niet naar de schemerige alternatieve afstudeerroute gekeken die het ILO bedacht voor langstudeerders, die was zo schemerig en dus illegaal als wat.
Dave | 18:47 | 9 april
Aan Anna: Lijkt me nog al moeilijk om staand de achterkant van je eigen voet te fotograferen.
Frans de Wit | 09:45 | 22 februari
Bij mij is op 9 januari j.l. een stent geplaatst, zat na ca 1 week al weer dicht, nu wil de arts Dr Stam (Drechtsteden)een bypass gaan doen. Is zo'n stent niet meer te openen dan?
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock