Nieuws / Controle in het Binnengasthuis, Spinhuis en Oost-Indisch Huis

RSS feed

> In het kader van de herhuisvesting naar het Roeterseiland wordt in kaart gebracht hoe medewerkers van de FMG hun kamers gebruiken.
> Werknemers van de FMG voelen zich ‘aangetast in werksfeer’ door regelmatig bezoek op hun werkkamers.

Afgelopen november en december hebben werkstudenten gedurende twee weken rondes afgelegd op de gebouwen van het FMG om in kaart te brengen hoe medewerkers hun kamers gebruiken. Naast de tijdmetingen vonden er interviews plaats met representanten uit de facultaire gemeenschap over hun werkruimtes. Het onderzoek moet een representatief beeld geven van de ideale werkplek voor FMG medewerkers. Dit blijkt uit een memo die decaan Edward de Haan in november onder de medewerkers verspreidde. In totaal zijn er 450 werkplekken gedurende tien opeenvolgende werkdagen op elk uur van de dag gemeten. Eind februari vinden er tijdmetingen op het Roeterseilandcomplex (REC) plaats. Begin maart worden de resultaten gepresenteerd.

De werkstudenten, ingeschakeld door uitzendbureau Studiejob, liepen elk uur een vast rondje op de locaties van de FMG met een handcomputer. Daarop moesten zij invullen wat de medewerker op dat moment aan het doen was en of hij/zij aanwezig was. Zij konden kiezen uit tien opties, waaronder 'lezen', 'schrijven' en 'vergaderen'. De meetpunten, onder andere vergadertafels en bureaus, waren gemarkeerd met een stickertje.

Volgens Tom Verhoek, beleidsadviseur gebouwen en voorzieningen van de FMG, is de herhuisvesting van de faculteit naar het Roeterseilandcomplex een ‘majeure operatie’. Verhoek: ‘De FMG krijgt in haar nieuwe onderkomen minder beschikking over zit– en werkplekken.’ Desondanks is het volgens Verhoek belangrijk aan te merken dat er geen directe relatie tussen de metingen en de werkplekken in de nieuwe huisvesting bestaat. In een e-mail aan Folia schrijft hij dat dit onderzoek slechts één van de informatiebronnen is om medewerkers een werkplek te bieden die past bij hun werkzaamheden. Een dergelijk onderzoek heeft aan de FMG nog niet eerder plaats gevonden.

Volgens een medewerker die anoniem wil blijven 'zat niemand te wachten op de tijdmetingen' en voelden medewerkers zich 'behoorlijk in hun werksfeer aangetast'. Hein-Anton van der Heijden, docent politicologie, heeft bovendien twijfels over de zinnigheid van het onderzoek. ‘Er zit een grote tijd tussen nu en de verhuizing naar het Roeterseilandcomplex,’ zegt Van der Heijden. Hij uit de vrees dat de resultaten gebruikt zullen worden om meer flexplekken op het REC te rechtvaardigen.

Van der Heijden: ‘Een kantoortuin zien velen niet zitten. Het gevaar loert dat hoogleraren dan eieren voor hun geld kiezen en thuis gaan werken. Dit onderzoek is een voorbeeld van de verzakelijking en het doorgeslagen efficiencydenken aan de Universiteit van Amsterdam.’

Tom Verhoek liet Folia weten dat er vooralsnog 'geen groot protest' van de FMG-medewerkers is gekomen. Hij zegt daaruit af te leiden dat 'medewerkers zich niet erg druk maken over het onderzoek'. (MvK)

Ingedeeld in: FMGW, Bestuur, Nieuws,
Geplaatst op 14-01-2010 11:48

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

Tim
14-01-2010 17:03:22
Hmm.... Iets met Big Brother die meekijkt. Bah!

Stelling Karel van der Toorn is voor vier jaar herbenoemd als voorzitter van het College van Bestuur. Goed?
Nee, het voorzitterschap moet elke vier jaar wisselen van persoon. Zo blijft hij of zij bij de les.
Ja. Van der Toorn heeft het de afgelopen vier jaar goed gedaan, dus alle reden voor een herbenoeming.
Nee, want ik ben tegen benoemingen van bestuurders. Zij moeten worden gekozen door studenten en medewerkers
Nee, want Van der Toorn is een naar binnen gerichte bestuurder die de UvA onvoldoende op de kaart zet.
laatste filmpjes
Afscheid van RoeterseilandAfscheid van Roeterseiland
Laatste loodjes voor de vakantieLaatste loodjes voor de vakantie
Bekijk de weeklog studenten aanbiedingen laatste reacties
Paul Walrecht, Enschede | 23:37 | 28 juli
De Levende Deeltjes Atoom Theorie brengt het biologisch onderzoek op atomaire schaal, op nanoschaal met de LDAT-wet : Cm x S = Cms = 18 x m(e) x s(e) = 2 x 10^-9 Kg x Hz. Onze ontwikkeling is bepaald!
Paul Walrecht, Enschede | 22:53 | 27 juli
Europa, 26 lidstaten, 26 culturen, veiligheid, preventie, terror, angstaanjagen, angst=slechte raadgever, vrijheid=niet keuzevrijheid, maar strijd tegen tirannie en agressie, proficiat met benoeming!!
Paul Walrecht, Enschede | 22:01 | 26 juli
Hersencellen ontwikkelen zich electrisch van (-), naar (~), naar (+). schizofreen koppelt van (~) naar (~). Zoek de Schwanncellen in de periferie, LC-kringen op micronschaal. square w.LC=1 resoneer nu
Liesbeth | 21:19 | 17 juli
Inderdaad is mijn 8 weken oude zoontje ook besmet met dit parecho virus wat heeft geleid tot een hersenvliesontsteking. Het Meander ZH in Amersfoort heeft dit virus inderdaad ontdekt.
Paul Walrecht, Enschede | 14:03 | 16 juli
Beste Mensen, onderzoek aan de man brengen geldt slechts voor geacredeerde onderzoekers. Ben je dat niet, ook al kun je de natuurkunde vereenvoudigen, als Twente BTW, 3,5 jaar, dan luistert men niet
Alex | 18:02 | 10 juli
Zie http://www.onzetaal.nl/advies/pool.php, en mijn reactie ging ook over de ontbrekende koppelstreepjes (Engelse ziekte) en de onterechte hoofdletter.
Erik Plass | 12:31 | 7 juli
Beste, In \"Nieuws / In memoriam: Ton Honig\" wordt gesproken over een interview met Ton Honig in Folia in 2002. Is het misschien mogelijk dit interview te lezen? Mvg, Erik Plass
karel wit | 22:00 | 29 juni
alles beter dan het huidige bestuur
john | 10:11 | 29 juni
doe dood maar even veranderen in overleden, het is geen huisdier
Marina Selle | 09:59 | 29 juni
Wat een belachelijke opmerking, Maarten. Ga je schamen.