
>UvA-student Youri Jansen bedacht de app Plaats!
>Daarmee is het aantal beschikbare computers in studiezalen van de UvA te zien.
Elke student maakt het mee: je stapt thuis met frisse moed de deur uit voor een dagje studeren in de universiteitsbibliotheek. Na veel gedoe met je jas, kluisjes en een mandje zie je in de computerzaal al een rij wachtenden langs de muur. Kortom, alle moeite was voor niets. UvA-student Youri Jansen dat het wel handig zou zijn om van te voren al te kunnen checken of er een computer vrij is. Hij kwam op het idee om de Iphone app 'Plaats!' te laten ontwikkelen, waarop je precies kunt zien hoeveel computers er op verschillende locaties beschikbaar zijn.
De applicatie geeft niet alleen informatie over de universiteitsbibliotheek, maar ook over studiezalen zoals de Oudemanhuispoort, het Roeterseiland of het Science Park. De
gegevens zijn afkomstig van de website http://diensten.uba.uva.nl/uba-mobiel/pc-mob.php, waar overigens ook de gewone internetgebruiker kan bekijken hoeveel computers er op een specifieke locatie beschikbaar zijn.
Plaats! is op initiatief van Youri ontwikkeld door het Amsterdamse designbureau Visualspace en is, vooralsnog alleen voor de Iphone, gratis te downloaden via: http://itunes.apple.com/nl/app/plaats/id415467214?mt=8&ign-mpt=uo%3D4 (LH)
Ingedeeld in: Studenten, Nieuws,
Geplaatst op 08-02-2011 14:08
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
