
>Sinds zeven uur vanochtend hebben tachtig studenten het Bungehuis ingenomen.
>UvA is het niet eens met de bezetting en heeft aangifte gedaan wegens huisvredebreuk.
Iets meer dan tachtig studenten hebben het Bungehuis in de Spuistraat bezet. De studenten, die operen onder de naam Professor Protest, willen voor één dag de Universiteit van de Toekomst stichten. Op hun website wordt uitgelegd wat ze hiermee bedoelen.
‘De UvdT is een universiteit voor en door studenten. Een universiteit waar uitwisseling van kennis en kritisch denken centraal staan. Een alternatief op de universiteit van het heden. Een alternatief waar studenten en docenten vorm geven aan waardevolle kennis. Een plek waar kennis niet meer gezien wordt als economisch product maar als iets waardevols voor de gehele samenleving,’ aldus de verklarende tekst.'
De UvA heeft inmiddels aangifte gedaan van huisvredebreuk. De protesterende studenten eisen dat ze de hele dag beschikking krijgen over twee collegezalen om met elkaar in discussie te gaan. De UvA is nog niet ingegaan op deze eis.
Paul Helbing, woordvoerder van de UvA verklaart: ‘Professor Protest probeert een signaal af te geven tegen de bezuinigingen. Dit doen we al een lange tijd met z'n allen. Inhoudelijk hebben wij ook dezelfde ambitie. Wil je dit echter goed doen, dan moet je naar Den Haag. Wij zijn het dus oneens met de bezetting. Om beter onderwijs te krijgen, is het niet slim om het onderwijs stop te zetten.’
Tobias van Zanten, student cultuurwetenschappen en een van de bezetters, snapt de reactie van Helbing niet. ‘We hebben twee grote collegezalen gevraagd zodat we ons programma kunnen afwerken. Nu worden we afgescheept met twee kleine ruimtes in de kelder. Ik snap die onwil niet; wij willen dat medewerkers gewoon naar binnen kunnen en ook dat wij ons ding kunnen doen. Nu wordt er aangifte tegen ons gedaan, terwijl we gewoon een inhoudelijke discussie over onderwijs willen.’
Mocht het gebouw niet voortijdig worden ontruimd, dan zal de UvdT vanmiddag om half een officieel geopend worden. Er zal een open programma gehouden worden met debatten, lezingen en filmpresentaties. De protesterende studenten hebben staatssecretaris Halbe Zijlstra opgeroepen om te komen debatteren over de bezuinigingen en de rol van de universiteit in de toekomst. Professor Protest: ‘Halbe Zijlstra moet bewijzen de vriend van het onderwijs te zijn in plaats van de vijand van toegankelijke kennis’. (JJ/MdV)
Ingedeeld in:
Geplaatst op 07-02-2011 09:47
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
