.jpg)
Bewoonsters Lisa Klop (links) en Nelly Voorhuis (leunend op haar hand) zijn niet te spreken over de UvA-plannen. Foto: Arjan Roodink.
>Roeterseilandcomplex wordt gerenoveerd en tot campusuniversiteit gemaakt.
>Eigenaren appartementen Sarphatistraat woedend vanwege UvA-plannen een toegangspoort te bouwen onder hun flats.
UvA-directeur Huisvestingsontwikkeling Salomé Bentinck spreekt van ‘een nevenentree tot het Roetereilandcomplex’, maar zo wordt dat door de bewoners van de appartementen aan de Sarphatistraat 133-141 niet ervaren. Ze spreken van ‘onbehoorlijk en onbeschoft gedrag’ van de UvA, die de gevel van hun appartementencomplex op straatniveau wil openbreken om zo een toegangspoort te creëren naar de achter de appartementen gelegen Diamantslijperij die momenteel wordt gerestaureerd om in de toekomst plaats te bieden aan het Studentencentrum van de UvA. De bewoners van de appartementen zijn woedend.
Op 11 maart had het Stadsdeel Centrum een voorlichtingsmiddag georganiseerd over de plannen. Voor de gewraakte toegangspoort is nog geen toestemming gegeven, maar wat de bewoners betreft zal die er ook nooit komen. Ze voelen zich extra gegriefd omdat ze de appartementen ooit van de UvA hebben gekocht.
‘Volgens de splitsingsakte zou er op de hoek van de Sarphatistraat en de Roetersstraat mogelijk een passage komen naar het binnenterrein, maar niet in onze gevel,’ zei Nelly Voorhuis, secretaris van de Vereniging van Eigenaren van de appartementen. De bewoners van het complex vrezen ‘een chaos van duizenden fietsstudenten’ die dagelijks onder hun huizen door de zal gaan.
De gemeente kreeg er ook van langs, met name van bewoonster Lisa Klop. ‘Het lijkt erop alsof de gemeente in dienst is van de UvA en precies doet wat de UvA haar opdraagt. Het zou te schandelijk voor woorden zijn als de gemeente hiermee akkoord gaat.’
In de panden op de begane grond die mogelijk moeten wijken voor de poort zit nu onder meer de afdeling Jobservice van de UvA. Ook zit er een vestiging van De Fietsfabriek. Salomé Bentinck laat weten dat ‘de ongerustheid van de bewoners over een eventuele nevenentree aan de Sarphatistraat ons bekend is’. Bentinck: ‘Wij hebben hierover binnenkort met de Vereniging van Eigenaren van de appartementen overleg.’ (DW
Ingedeeld in: UvA-bouwprojecten, Gemeentepolitiek, College van Bestuur, Bestuur,
Geplaatst op 12-03-2010 16:23
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
