Nieuws / Blue card voor kennismigranten

RSS feed

De Europese Commissie heeft gisteren haar plan voor een werkvergunning voor hoogopgeleiden van buiten de EU gelanceerd. De ‘blue card’ is een uitgeklede variant van het plan dat Eurocommissaris Frattini van Justitie aanvankelijk wilde.

De ‘blue card’ zal minder vrijheid geven dan aanvankelijk de bedoeling was: EU-lidstaten kunnen de houders van een blue card blijven weigeren. In het voorstel van de Commissie krijgen kennismigranten binnen een maand na aanvraag duidelijkheid over hun Europese werkvergunning die in principe twee jaar geldig zal zijn. De blue-cardhouder wordt echter alleen toegelaten als hij een aanbieding van een werkgever op zak heeft en hij minimaal drie keer het minimumloon in de lidstaat van zijn keuze verdient. Na twee jaar kan de werkvergunning worden verlengd. Wie zijn baan tussentijds verliest, moet binnen drie maanden ander werk vinden.
Kennismigratie is binnen Europa bepaald geen vanzelfsprekendheid. Lidstaten kunnen er voor kiezen niet aan het nieuwe systeem mee te doen, wat voor Oostenrijk een serieuze optie is. Ook landen die wel meedoen, kunnen iemand weigeren die binnen Europa van land wisselt. Bijvoorbeeld met het argument ze al voldoende ingenieurs of artsen hebben. Daarmee is de regeling een stuk minder liberaal dan eurocommissaris Frattini (Justitie) aanvankelijk wilde. Die werkte deze zomer nog aan een vijfjarige werkvergunning waarin vrij verkeer van kennismigranten in de EU was geregeld. Ondanks de ‘uitgeklede’ kaart hoopt de Commissie meer kennismigranten uit met name Azië te trekken. Die zoeken hun heil nu vooral in de Verenigde Staten. De green card uit dat land stond overigens model voor het plan van Frattini. Als de lidstaten akkoord gaan, wordt de blue card al in 2008 ingevoerd. (HOP)

Ingedeeld in: Nieuws, Studenten, Onderwijs,
Geplaatst op 24-10-2007 00:00

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3