Nieuws / Bètafaculteit nu echt een feit

RSS feed

>Nieuwe Faculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica officieel in gebruik.
>Maar officiële opening pas volgend jaar door de koningin.

Of ze volgend jaar inderdaad komt, is nog onzeker, maar de UvA heeft de koningin reeds gevraagd of ze volgend jaar naar het Science Park wil komen om de nieuwe bètafaculteit, die dan in haar geheel gereed is, te komen openen. Vandaag werd de nieuwe faculteit ‘slechts’ officieel in gebruik genomen. De feestvreugde was er niet minder om. Met rondleidingen, uitgesproken columns van universiteitshoogleraren, een tentoonstelling van bèta-erfgoed, speeches van decaan Noordam en vicevoorzitter van het CvB Paul Doop en – uiteraard – bier en bitterballen, werd de ingebruikname van de nieuwe faculteit vanmiddag gevierd.


In de jaren negentig, en eigenlijk al daarvoor, ontstonden plannen om in de Watergraafsmeer een geheel nieuwe bètafaculteit voor de UvA te bouwen ter vervanging van de over de hele stad verspreid liggende opleidingen. Tientallen miljoenen euro’s en drie decanen verder staat het eerste van twee bouwdelen van de nieuwe faculteit er. ‘De grote winst zit hem erin dat alle bètaopleidingen eindelijk onder één dak zullen zijn gehuisvest’, zei Bart Noordam, sinds 1 mei decaan van de Faculteit der Natuurwetenschappen, Wiskunde en Informatica (FNWI). ‘Ik heb het bouwtraject niet als verantwoordelijk decaan meegemaakt, maar mag nu wel de vruchten plukken’, zei hij, en bedankte zijn voorgangers Karel Gaemers en Walter Hoogland. Zij waren niet de enige die werden bedankt. ‘De lijst van mensen die ik moet bedanken omdat ze alle ellende hebben doorstaan is oneindig lang, daarom volsta ik met een sublijst.’ Maar ook die bestond nog uit een groot aantal FNWI-medewerkers, waarbij de facultaire huisvestingsdirecteur Peter Blok extra aandacht en een cadeau kreeg.
Namens het College van Bestuur was vicevoorzitter Paul Doop aanwezig die de loftrompet stak over de nieuwe mogelijkheden en kansen van het gebouw en voor de mensen die er werken en studeren. ‘Ik weet niet of er een verband bestaat, maar er zijn nu al dertig procent meer vooraanmeldingen voor een bètaopleiding dan vorig jaar.’ Dat belooft nog wat, als ook het tweede bouwonderdeel van de nieuwe faculteit volgend jaar zal worden geopend, evenals het nieuwe Universitair Sportcentrum. De spoorwegen pikken ook een graantje mee: op 13 december zal de eerste trein stoppen op het gloednieuwe station Amsterdam Sciencepark. (DW)

Ingedeeld in: Nieuws, Bestuur, Studenten, FNWI,
Geplaatst op 29-06-2009 20:02

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

karel wit
29-06-2009 20:21:42
heel goed folia; zijn jullie niet net als de rest van de uva op vakantie? ik blijf de site volgen deze zomer
Joris
30-06-2009 16:43:09
Waren jullie er wel echt? Ik heb geen enkele bitterbal gezien. Wel was er een frietkraam en een ijscokar, maar die noemen jullie niet...
Cees
01-07-2009 00:27:14
Er was een frietkraam, een ijscoboer en binnen bij de bar schalen met kaas, worst en ballen (en bier).

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3