Nieuws / Betacanon op muziek gezet

RSS feed

Onder het motto ‘een canon mag geen canon heten als het niet wordt gezongen’ heeft oud-UvA student Ruben Naeff de Volkskrant-bètacanon verwerkt tot een muziekstuk.


Het stuk zal zijn première beleven tijdens de boekpresentatie van de bètacanon op 5 juni. De bètacanon is een reactie op de canon van de Nederlandse geschiedenis, waarin maar weinig onderwerpen uit de exacte wetenschap aan orde komen. De Volkskrant nodigde daarom acht prominente hoogleraren uit om een lijst van vijftig onderwerpen samen te stellen die iedere Nederlander van wetenschap en techniek zou moeten weten.
De combinatie van muziek en wetenschap is Ruben Naeff niet vreemd: hij studeerde af in de wiskunde maar volgde ook vakken muziekwetenschap. Zijn kandidaatsscriptie ging over wiskunde en muziek. Naeff vormde de bètacanon om tot een vierstemmig gezongen canon getiteld Nul plaattektoniek WC, waarin de vijftig wetenschappelijke onderwerpen over elkaar heen buitelen. Af en toe wordt het geheel onderbroken door een venster over enzymen, DNA of priemgetallen. Het geheel vormt volgens Naeff een ‘tien minuten durend loflied op de exacte wetenschappen’. De tekst van het lied en een opname ervan zullen na de première beschikbaar komen op Neaffs website, www.rubennaeff.nl. (NB)

Ingedeeld in: Studenten, Wetenschap, Haags nieuws, Muziek,
Geplaatst op 19-05-2008 00:00

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

Bad
19-05-2008 19:05:02
Creatief gegoogeld plaatje!

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geïnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3