Nieuws / Allochtone leerlingen niet beoordeeld op etniciteit

RSS feed

>Leraren geven allochtone leerlingen geen lagere cijfers dan autochtonen.
>Wel hebben docenten lagere verwachtingen van allochtone kinderen.

Basisschoolleraren geven allochtone leerlingen dezelfde cijfers als autochtone leerlingen. Wel zijn ze geneigd leerlingen met een Turkse of Marokkaanse achtergrond een lager middelbare schooladvies te geven dan Nederlandse kinderen. Reyn van Ewijk promoveert op 20 oktober aan de Faculteit der Economie en Bedrijfskunde op vier studies waar dit er een van is.

Van Ewijk vroeg 110 leraren om korte opstellen na te kijken van elf jaar oude leerlingen. Zonder dat de leraren dit wisten, waren de namen van de leerlingen veranderd, zodat de schrijver van het opstel soms allochtoon en soms autochtoon leek. Van Ewijk concludeerde op basis hiervan dat leraren gemiddeld noch lagere, noch hogere cijfers geven aan leerlingen met een andere etnische achtergrond. De verwachting van leraren over de prestaties van leerlingen wordt wel beïnvloed door etniciteit. Op basis van de opstellen moesten de leraren een middelbare schooladvies uitbrengen. Turkse en Marokkaanse leerlingen kregen een lager type middelbare school mee dan Nederlandse leerlingen. Volgens Van Ewijk kunnen lage verwachtingen van docenten leiden tot slechtere prestaties van leerlingen.

Ook verrichtte Van Ewijk meta-analyses, studies waarin al bestaande onderzoeken worden vergeleken, naar het effect van de gemiddelde sociaal-economische status van medeleerlingen op schoolprestaties van kinderen en het effect van het percentage etnische medeleerlingen op schoolprestaties. In beide gevallen bleek dat de resultaten van de eerdere onderzoeken sterk afhingen van hun onderzoeksmethode. Het lijkt erop dat een hogere gemiddelde sociaal-economische status van medeleerlingen schoolprestaties kan verbeteren. Het aandeel immigranten onder medeleerlingen lijkt geen groot effect op schoolprestaties te hebben, zeker niet op de prestaties van autochtone leerlingen. Bij Afro-Amerikanen in de VS zijn deze effecten mogelijk wel groter. (FB)

 

Ingedeeld in: FEB, Wetenschap, Nieuws,
Geplaatst op 15-10-2009 11:31

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Henk & Ingrid | 14:44 | 20 jan
Ga lekker een andere baan zoeken Ewald! Flapdrol!
Michielos de la Landos a la Kempos | 19:45 | 14 jan
Onze vriend van Kempen lijdt volgens de afdeling geneacologie van het AMC aan een overtollig gehalte oestrogenen ten gevolge waarvan hij overal oraal loopt te menstrueren. Hij is een KA-Olo Bakra!
daisy prins | 00:37 | 4 jan
zijn er mogelijk nog kamers beschikbaar en hoe kan ik me inschrijven? ik ben erg geďnteresseerd. met vriendelijke groet, Daisy prins
Voorzitter WijWonen | 18:22 | 30 december
Die Hans Talmon is een gestoorde die lijdt aan querelantenwaan. In zijn hele werkloze leven heeft hij allerlei organisaties proberen het werk onmogelijk te maken.
michiel van kempen | 19:27 | 1 november
Van Kempen is zich er terdege van bewust dat hij zijn doctorstitel cadeau heeft gehad omdat hij nooit een promotievoorstel had ingediend.
Merle van Houten | 10:51 | 1 november
Het blijft een leuk feest! Organiseren jullie dit jaar weer wat voor de kinderen van medewerkers? Die van mij kijken er alweer naar uit, ze vinden het altijd erg leuk.
Anneke Kock-Antonissen | 13:18 | 26 oktober
Ik wil me opgeven voor een fecestransplantatie. Ik heb heel veel last van mijn darmen, verstoppingen en diaree, sinds mijn darmen geopereerd zijn en bestralingen nadien. Mvg Anneke Kock
IM van der Wateren | 23:15 | 6 oktober
Leuk gebaar maar voor mij niet interessant.Er staan slechts enkelen in die een beta-studie hebben gedaan.Ik stel een boekje voor met oud-studenten die in de wetenschap/industrie verder zijn gegaan.
lex | 18:29 | 18 september
onderzoek doen is een hypothese onderzoeken en mbv feiten tot n conclusie komen. Ballin maakt zij eigen linkse gevoelens tot waarheid. niet wetenschappelijk onderbouwt. hij zegt wat de uva wil horen.
Arie | 14:04 | 7 september
Natuurlijk gaat het budget omhoog als je de schaal vergroot. Wat een onzin! Het gaat toch om het budget per onderzoeker?! Dit plan zal sowieso geen effect hebben.3