
>NWO geeft in totaal 32 vernieuwende wetenschappers een Vici-subsidies.
>UvA-fysicus Jean-Sébastien Caux is een van de gelukkigen.
Theoretisch fysicus Jean-Sébastien Caux (39) heeft van NWO een zogenoemde Vici-subsidie van anderhalf miljoen euro ontvangen voor zijn grensverleggende onderzoek. Actuele experimentele bevindingen voor kwantummagneten, ultrakoude atomen en nanodots worden vanuit de bestaande theorie slechts zeer ten dele begrepen. In zijn gehonoreerde onderzoek ontwikkelt Caux een nieuw theoretisch kader dat de effecten van sterke interacties in laagdimensionale kwantumgecondenseerde materie volledig in kaart zal brengen. In totaal heeft NWO de aanvraag van 32 wetenschappers gehonoreerd. Van hen komt alleen Caux van de UvA. Met name de Universiteit Utrecht viel dit jaar volop in de prijzen met acht toekenningen.
Met de Vici-subsidie investeert NWO rond de 48 miljoen euro in toptalent. Met de premie kunnen de onderzoekers in vijf jaar tijd een eigen onderzoeksgroep opbouwen. Hiermee creëert NWO ruimte voor een groot aantal jonge onderzoekers. Dit jaar schreven 215 onderzoekers een vooraanvraag voor een Vici. Van hen werden 103 onderzoekers uitgenodigd om hun voorstel verder uit te werken, waarna er 32 onderzoekers werden geselecteerd.
De Vici-subsidie is een van de drie subsidievormen van de vernieuwingsimpuls van NWO. De andere twee subsidies zijn de Veni-subsidie (voor pas gepromoveerden) en de Vidi-subsidie (voor ervaren postdocs). De vernieuwingsimpuls richt zich op onderzoekers die uitdagend en grensverleggend onderzoek willen doen en is opgezet in samenwerking met het Ministerie van OCW, de KNAW en de universiteiten. (DW)
Ingedeeld in: Wetenschap, FNWI, Prijzen / wedstrijden, NWO,
Geplaatst op 01-02-2011 12:53
Gerelateerde artikelen

















Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
